29.11.2022, Salı
9 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Karşıyaka’da üstyapının yüzde 95’i tamamlandı

Karşıyaka’da üstyapının yüzde 95’i tamamlandı

Haber Merkezi - 22 Haziran 2022 Çarşamba - 12:16 Karşıyaka’da üstyapının yüzde 95’i tamamlandı

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Karşıyaka Mahallesi’ndeki üstyapı çalışmalarının yüzde 95’ini tamamladığını bildirdi.

A- A+

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Denizli Büyükşehir Belediyesinin altyapısını tamamladığı mahallelerde başlattıkları üstyapı çalışmalarında birer birer sona geldiklerini, üstypaı çalışması yapılan Karşıyaka Mahallesi’nde toplamda 145 sokaktan 140’ında çalışmaların tamamlandığını belirtti.

Tüm mahallelerde devam eden üstyapı çalışmalarını ivedilikle bitirmek için gayretle çalıştıklarını kaydeden Örki, “Pamukkale ilçemizi her bir köşesini aynı güzelliğe, ferahlığa kavuşturabilmek adına mahallelerimizde üstyapı çalışmalarımızı birer birer tamamlıyoruz. Karşıyaka Mahallemiz de bu güzelliği hak eden mahallelerimizden biri. Büyükşehir Belediyemiz öncelikle altyapı çalışmalarını tamamladı. Altyapısı yepyeni olan Karşıyaka Mahallemizin üstyapısını Pamukkale Belediyesi olarak ivedilikle tamamlayarak, Karşıyaka’yı hak ettiği güzelliğine kavuşturduk. Yüzde 95’ini tamamladığımız Karşıyaka Mahallemizde, 145 sokağımızdan 140’ında çalışmalarımız bitti. 196 bin m² parke imalatı, 45 bin metre bordür ve 2 bin 250 ton asfalt imalatı gerçekleştirdik” dedi.

Haberin DevamıReklam

Pamukkale Belediyesi tarafından mahallelerine çok güzel bir yatırım yapıldığını söyleyen Karşıyaka Mahallesi Muhtarı Mustafa Gülmez ise, “Denizli Büyükşehir Belediyemiz tarafından 2 yıl önce altyapı çalışmaları başlamıştı. Altyapı tamamlanır tamamlanmaz Pamukkale Belediyemiz üstyapı çalışmalarına başladı. Tozdan, çamurdan şükürler olsun kurtulduk. Vatandaşlarımız artık rahat bir şekilde sokaklarımızda dolaşabiliyor, çocuklarımız toza çamura bulanmadan bisikletlerini sürebiliyor. Mahallemize yapılmış olan hizmetlerden dolayı çok memnunuz. Pamukkale Belediye Başkanımız Sayın Avni Örki’ye çok teşekkür ediyorum bu hizmetlerden dolayı” diye konuştu.

Karşıyaka Mahallesi sakinlerinden Hakkı Kılıçkaya da, “27 yıldır bu evde oturuyorum. Yıllardır yazın tozdan, kışın çamurdan geçilmiyordu. Pamukkale Belediyesi mahallemizin sokaklarını yeniledi. Taş döşedi. Güzel oldu. Belediyemize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.