04.03.2021, Perşembe
5 °C / 21 °C Denizli Hava Durumu

Sahile gidemeyenler Pamukkale’deki Kocaçukur’a geldi

Haber Merkezi - 3 Ağustos 2020 Pazartesi - 15:30 Sahile gidemeyenler Pamukkale’deki Kocaçukur’a geldi

Denizlililerin bir kısmı Kurban Bayramı’nı sahil beldelerinde geçirirken, il dışına çıkma olanağı bulamayanların tercihi de Pamukkale’deki Kocaçukur Göleti oldu.

A- A+

Pamukkale Belediyesi’nin kiralama yoluyla Denizlililerin hizmetine sunduğu Kocaçukur Tesisleri, bayram tatilinde 7’den 70’e hemen her yaş grubundan kişiyi konuk etti. Kimi oturma bölümlerinden beyaz travertenleri seyretti, kimi termal suyla dolu gölette kulaç attı, kimi de kanoya binip gezintiye çıktı.

VATANDAŞLAR BEĞENDİ

Bozkurt ilçesinden ailesiyle birlikte Kocaçukar’a gelen Mehmet Konukçu, “Buradaki ortam çok güzel. İnsanların aileleriyle birlikte gezebileceği nezih bir ortam oluşturulmuş. Bize bu ortamı sağlayan Pamukkale Belediyesi’ne teşekkür ederim” dedi.

Halil Özdemir isimli vatandaş ise “Ailemle birlikte Pamukkale’ye gezmeye geldik. Gölün çevre düzenlemesi ve temizliği çok güzel. Her yeri çok beğendik. Vatandaşlara sunduğu bu hizmetlerden dolayı Pamukkale Belediyesi’ne teşekkür ederiz” diye konuştu.

VATANDAŞLARIMIZ GÖNÜL RAHATLIĞIYLA VAKİT GEÇİREBİLİRLER”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki de, Kurban Bayramı’nın Pamukkale’de yoğun geçtiğini söyleyerek, “Kurban Bayramını Denizli’de geçiren vatandaşlarımız tatilin keyfini belediyemizin işletmesi olan Kocaçukur’da yaşadı. Hergün binlerce insanın ziyaret ettiği Kocaçukur bayramda adeta doldu taştı. Vatandaşlarımız dünyanın en güzel manzaralarından biri olan Pamukkale travertenlerinin eteklerinde aileleriyle birlikte güzel vakit geçiriyorlar. Sosyal belediyecilik anlayışımızla, Pamukkale travertenlerimizin altında bulunan bu eşsiz manzara için herhangi bir ücret talep etmiyoruz. Bunun yanı sıra tesislerimizdeki yeme içme menülerinde ise hiçbir şekilde kar amacı gütmüyoruz. Vatandaşlarımız tesislerimizde gönül rahatlığıyla aileleriyle vakit geçirebilirler. Bu vesileyle herkesi turizm cenneti Pamukkalemize bekliyoruz” açıklamasını yaptı.