07.03.2021, Pazar
4 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu

Pamukkale’nin yüksekleri karla kaplandı

Haber Merkezi - 15 Ocak 2021 Cuma - 15:20 Pamukkale’nin yüksekleri karla kaplandı

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde kar yağışı etkili oldu. Kar, ilçenin yüksek rakımlı yerleşim yerlerinde ulaşımda sıkıntı yaratınca, belediye ekipleri devreye girerek, karla mücadele çalışması başlattı.

A- A+

Kar yağışı ilçenin Akdere, Belenardıç, Gözler, Güzelpınar, Uzunpınar, Eymir ve Kurtluca mahallelerinde etkili oldu. Bu mahalleleri birbirine bağlayan yollarda ulaşımın durmaması için Pamukkale Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri 1 grayder, 1 kepçe, 2 tuzlama kamyonu, 1 kurtarma aracı ve 10 kişilik personelle çalışmalara başladı.

Karla kaplanan yollar grayderlerle açılırken, buzlanmaya karşı tuzlama çalışmaları yapıldı. Bu mahalleler arasında ulaşımın açık kalması için ekipler 24 saat esasına göre çalışmalarına devam ediyor. Ekipler yolda kalan araçlarla ilgili kurtarma çalışmaları da yapıyor. İlçenin Cankurtaran ve Karataş mahallelerinde de ekipler teyakkuzda halinde.

YOLLAR HEP AÇIK OLACAK

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, kurak geçen günlerden sonra yağmur ve kar yağışının bereket olarak görüldüğünü ifade ederek, “İlçemizin birçok mahallesi yüksek rakımlı bölgelerde. Özellikle bu mahallelerimizde kar yağışı etkili oluyor. Bazı mahallelerde kar kalınlığı 10 cm’yi geçti. Bu bölgedeki mahallelerimizde yolların açık olması için ekiplerimiz fedakarca çalışmalarına devam ediyor. Akdere, Belenardıç, Gözler, Güzelpınar, Uzunpınar, Eymir ve Kurtluca mahallelerini birbirine bağlayan yolların açık kalması için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Çalışmalarımız 24 saat esasına göre yapılıyor. Kar yağışının devam etmesi halinde sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu hafta sonunda da karla mücadelemiz sürecek. Biz Pamukkaleli vatandaşlarımız için her konuda çalışmaya devam ediyoruz” dedi.