13.08.2022, Cumartesi
22 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale’de kar kalınlığı 40 santimetreyi buldu,...

Pamukkale’de kar kalınlığı 40 santimetreyi buldu, ekipler gece boyunca çalıştı

Haber Merkezi - 19 Aralık 2021 Pazar - 10:55 Pamukkale’de kar kalınlığı 40 santimetreyi buldu, ekipler gece boyunca çalıştı

Denizli’de kar yağışı etkili oldu. Yüksek kesimlerde kar kalınlığı yer yer 40 santimetreyi bulurken, Pamukkale Belediyesi ekipleri yolları açık tutabilmek için gece boyunca çalıştı.

A- A+

İlçenin 1200 rakımlı Güzelpınar, Uzunpınar, Gözler, Kurtluca, Belenardıç, Akdere, Haytabey ve Akçapınar mahalleleri, kar yağışının yoğun görüldüğü yerleşim birimleri oldu. Bu mahalleleri birbirine bağlayan yollarda kar kalınlığı yer yer 40 santimetreye ulaştı.

 

Pamukkale Belediyesi; 2 greyder, 5 tuzlama kamyonu, 5 kar bıçaklı kamyon, 5 kepçe ve 2 arazi aracı 50 personelden oluşan ekiple gece boyunca çalışma yaptı. Tüm mahallelerde yolların açık kalması için ekipler aralıksız çalıştı.

Kar yağışı sabah saatlerinde etkisini kaybederken, ekipler yollarda küreme ve tuzlama çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Haberin DevamıReklam

İlçenin yüksek rakımlı diğer mahalleleri olan Cankurtaran ve Karataş ile şehir merkezindeki Bağbaşı ve Zeytinköy mahallelerinde de yollarda biriken karların ulaşımı etkilememesi için gerekli çalışmalar yapıldı.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, kış aylarında ilçenin yüksek kesimlerinde yer alan mahallelerde kar yağışının etkili olduğunu ifade ederek, “Ekiplerimiz kar yağışının vatandaşlarımıza sıkıntı olmaması için gece boyunca fedakarca çalıştı. İlçemizin yüksek kesimli mahallelerinde yollar hep açık kaldı. Karın durmasıyla da birlikte kar küreme ve tuzlama işlemleri devam ediyor. Ekiplerimize gayretli çalışmaları için teşekkür ederim” dedi.