22.01.2021, Cuma
0 °C / 10 °C Denizli Hava Durumu

Pamukkale’ye tekstil atığı toplama kutuları yerleştiriliyor

Haber Merkezi - 12 Ocak 2021 Salı - 14:00 Pamukkale’ye tekstil atığı toplama kutuları yerleştiriliyor

Pamukkale Belediyesi, kullanılmış giysi ve tekstil atıklarının toplanması için ilçe geneline 200 kutu yerleştirecek.

A- A+

Pamukkale Belediyesi, geçtiğimiz günlerde kullanılmış giysi ve tekstil atıklarının toplanmasını içeren bir protokol imzalamıştı. Protokol gereği, ilçe genelinde toplam 200 kutu halkın yoğun olarak bulunduğu noktalara yerleştirilecek. Bu çalışmanın ilk etabında şehir merkezindeki mahallelerde tekstil atığı toplama kutuları monte ediliyor. Toplanan atıklardan elde edilen gelir, Pamukkale Sosyal Market aracılığıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılacak.

UYGULAMA BEĞENİLDİ

Topraklık Mahalle Muhtarı Mehmet Alkapar, çalışmayla ilgili “Bu tür çalışmalar çok önemli. Bu şekilde kullanılmayan giysiler ve ayakkabılar ayrı ayrı toplanarak geri dönüşüme kazandırıyor. Bu ve benzeri çalışmalar bana göre gurur verici” değerlendirmesinde bulundu.

İstiklal Caddesi esnaflarından Osman Gümüş ise atık kutusun önemli bir hizmet için kullanılacağını ifade ederek, “Bu uygulama çok güzel oldu. Özellikle bu projenin ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek verecek bir uygulama olması daha da güzel. Pamukkale Belediye Başkanımız Avni Örki’ye teşekkür ediyorum. İlk atık olarak da eski ayakkabımı attım” dedi.

“ÇOK ÖNEMLİ BİR PROJE”

Pamukkale’yi geleceğe daha sağlıklı bir şekilde hazırlamak için çevre konusunda hassasiyet gösterdiklerini söyleyen Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Bu proje ile ilçemiz önemli kazanımlar elde edecek. Öncelikle toplanan tekstil atıkları tekrar ekonomiye kazandırılmış olacak. Bu projeyi daha da anlamlı yapan ise firmamızla yapmış olduğumuz sözleşme çerçevesinde aldığımız bedeli Sosyal Market’e ek gelir olarak aktaracağız. Bu ekstra gelir sayesinde, daha fazla vatandaşımıza yardım edebilir hale geleceğiz. Pamukkaleli vatandaşlarımızın bu güzel projemize destek vereceğine inancım tam. Evlerinde giymedikleri, kullanmadıkları giysi ve tekstil atıklarını çöpe atmak yerine tekstil atık kutularımıza atmaları halinde hem ilçe ekonomimiz hem de ilçede yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yüzleri gülecek. Hizmetimiz hayırlı, uğurlu olsun” diye konuştu.