03.02.2023, Cuma
2 °C / 11 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale’de emlak devirlerini kolaylaştıran protokol imzalandı

Pamukkale’de emlak devirlerini kolaylaştıran protokol imzalandı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 29 Aralık 2022 Perşembe - 16:21Güncelleme: 29 Aralık 2022 Perşembe - 16:21
Pamukkale’de emlak devirlerini kolaylaştıran protokol imzalandı

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde, belediye ile tapu müdürlüğü arasında emlak devir işlemlerini kolaylaştıracak protokol imzalandı.

İlçede yaşayan vatandaşların tapu ile ilgili işlemlerini kolaylıkla yapabilmelerini olanak sağlayacak olan protokol imzalandı. İmza töreni, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Tapu ve Kadastro 18. Bölge Müdür Yardımcısı Seydi Ahmet Kaya ile Pamukkale Tapu Müdürü Hüsam Altunbaş’ın katılımıyla yapıldı.

İmza töreninde konuşan Örki, vatandaşların belediyede olan işlemlerini her geçen gün daha da kolaylaştırdıklarını ifade ederek “Daha öncesinde gayrimenkul alım satımında vatandaşlarımız evinde ya da işyerinde tapuyla ilgili müracaatlarını yapıyordu. Ancak tapu devir ve teslim işlemlerini gerçekleştirmeden önce mutlaka Pamukkale Belediyemize uğrayıp tapuda gerekli evrakları bizzat elden takip ederek temin ediyorlardı. Bu protokole artık vatandaşlarımız Pamukkale Belediyemize uğramadan doğrudan tapuya giderek orada devir teslim işlemi gerçekleştirecek. Fakat devir sonrası belediyemize emlak beyanında bulunma işlemi devam edecek. Yaptığımız bu protokol vatandaşın zaman tasarrufu konusunda çok önemli bir adım olacak. Vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı uğurlu olsun, emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Haberin DevamıReklam

Altunbaş ise, “Web başvuru üzerinden vatandaşlarımız tapu müdürlüğüne gelmeden direk e-Devlet sistemi üzerinden tapu işlemleri için müracaat ediyor. Vatandaşlarımız bu uygulama sayesinde sadece imza için müdürlüğümüze geliyor. Aynı şekilde vatandaşlarımız sadece beyan işlemleri için belediyeye gidecek. Bu uygulama ile vatandaşlarımıza hem zaman hem de işlemin yapılacağı yerlere gitmeden kolaylık sağlamış oluyoruz. Yapılan bu hizmetin her iki tarafa hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.