26.01.2021, Salı
9 °C / 13 °C Denizli Hava Durumu

Pamukkale’de 2000’den fazla bina dezenfekte edildi

Haber Merkezi - 10 Ocak 2021 Pazar - 13:50 Pamukkale’de 2000’den fazla bina dezenfekte edildi

Pamukkale Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde vaka tespit edilen binaların ortak kullanım alanları dezenfekte ediyor. Şimdiye kadar 2000’den fazla binadezenfekte edilerek steril hale getirildi.

A- A+

Pamukkale Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, coronavirüs salgınına karşı önlemlerini sürdürüyor. Koronavirüs vakaları ile mücadele için özel bir ekip kuran Pamukkale Belediyesi, pandemi tedbirleri kapsamında ilçe genelinde vakaların görüldüğü binalarda dezenfekte çalışması yapmaya devam ediyor. Gelen talepleri değerlendiren ekipler, ilçede vaka görülen vatandaşların evlerinin bulunduğu apartmanların ortak kullanım alanı olan kapı girişleri, kapı zilleri, apartman girişleri, apartman içindeki korkulukları ve apartman boşluklarını baştan aşağı dezenfekte ediyor.

“ÖNLEMLERİMİZİ DAHA DA ARTTIRDIK”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, dünya genelinde ve ülkemizde halk sağlığını tehdit eden coronavirüs tedbirlerini ilk günden beri çok sıkı tuttuklarını belirterek, “Pamukkale Belediyesi olarak pandemi döneminde ilk günden bu yana hep teyakkuzda olduk. Ekiplerimiz ilçe genelinde vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandıkları ortak yaşam merkezleri başta olmak üzere okullar, parklar, sağlık ocakları, PTT şubeleri, camiler, polis ve jandarma karakolları, yurtlar ile kamu binaları, esnaflarımızın işyerlerini düzenli olarak dezenfekte ediyor. Son zamanlarda artan vakaların önüne geçmek için tedbirlerimizi daha da arttırarak, özel ekiplerimizle ilçede vaka görülen vatandaşlarımızın apartmanlarının ortak kullanım alanlarını da dezenfekte ediyoruz. Ekiplerimiz şimdiye kadar 2000’den fazla binayı  dezenfekte ederek vakaların bulundu ev ve binalar steril hale getirildi. Hep birlikte bu sıkıntılı günlerin üstesinden geleceğiz inşallah” dedi.