01.07.2022, Cuma
20 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesinden 2.500 öğrenciye eğitim yardımı

Pamukkale Belediyesinden 2.500 öğrenciye eğitim yardımı

Haber Merkezi - 4 Eylül 2020 Cuma - 17:49 Pamukkale Belediyesinden 2.500 öğrenciye eğitim yardımı

Pamukkale Belediyesi, ilçe sınırları içinde ikamet eden 2 bin 500 ortaokul ve lise öğrencisine 8 ay boyunca eğitim yardımında bulunacak.

A- A+

Pamukkale Belediye Meclisi eylül ayı toplantısı yapıldı. Toplantının gündem maddeleri arasında yer alan eğitim yardımı konusunda meclisten müjdeli haber çıktı. İlçe genelinde yaşayan ihtiyaç sahibi ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik eğitim yardımı yapılması konusu görüşüldü. Buna göre 2020-2021 eğitim öğretim yılında geçerli olmak üzere 8 ay boyunca verilecek olan eğitim yardımlarının miktarı belirlendi. Önümüzdeki günlerde internet üzerinden yapılacak olan başvurular sonucunda bin 500 ortaokul öğrencisine aylık 90 TL, bin lise öğrencisine de aylık 115 TL eğitim yardımı verilecek.

Haberin DevamıReklam

“EĞİTİMİ ÖNEMSİYORUZ”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, her yıl öğrencilere eğitim yardımı yapıldığını ifade ederek, “Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da eğitim konusunda ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza destek vereceğiz. 8 ay boyunca bin 500 ortaokul öğrencimize aylık 90 TL; bin lise öğrencimize de aylık 115 TL destek sağlayacağız. Pamukkale Belediyesi olarak, eğitimi her zaman önemsedik. Çocuklarımızın, gençlerimizin eğitim hayatına destek olmak adına geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da desteklerimizi sürdüreceğiz” dedi.

Toplantıda, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye Moldova’nın Kıpçak Belediyesi ile kardeş şehir protokolü imzalaması ve tarihi Belenardıç camisi ile ilgili olarak protokol yapma konusunda yetki verilmesi de kabul edildi.