Çürümeye terk edilen bisikletler ile çocuklar sevindirilecek – D20Haber
16.07.2024, Salı
25 °C / 39 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Çürümeye terk edilen bisikletler ile çocuklar...

Çürümeye terk edilen bisikletler ile çocuklar sevindirilecek

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 7 Temmuz 2024 Pazar - 14:51Güncelleme: 7 Temmuz 2024 Pazar - 15:10
Çürümeye terk edilen bisikletler ile çocuklar sevindirilecek

Denizli Pamukkale’de ilçe belediyesi tarafından bir organizasyonda bir gün kullanıldıktan sonra depoya atılan ve çürümeye terk edilen bisikletler tamir ettirilerek, dezavantajlı ve başarılı öğrencilere dağıtılacak.

Pamukkale Belediye Meclisinin temmuz ayı toplantısının gündemine gelen bir konu, kaynakların nasıl hovardaca kullanıldığına güzel bir örnek oluşturdu. Gündem maddesinde yer alan konu bisiklet dağıtımı gibi görünse de geçmişinin dikkat çekici olduğu görüldü.

GÜNDEM MADDESİ

Gündeme alınan Pamukkale Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğünün yazısında, ilçe sınırları içerisinde yaşayan dezavantajlı ve başarı göstermiş öğrencilere Kültür İşleri Müdürlüğü envanterinde bulunan 108 bisikletin bakım, onarım ve tamiratının yapılarak dağıtılması talep edildi.

ERTEMÜR: BİR GÜN KULLANILIP DEPOYA ATILMIŞ

Gündem maddesiyle ilgili meclis üyelerine bilgi veren Pamukkale Belediye Başkanı Ali Rıza Ertemür, ek hizmet binasındaki odaların birisinde 108 bisiklet bulduklarını, bunların bir organizasyonda bir gün kullanıldıktan sonra depoya atıldığını öğrendiklerini söyledi.

KARAR ALINDI, ÇOCUKLARA DAĞITILACAK

Haberin DevamıReklam
Bu bilgilendirme ve komisyon incelemesinin ardından Pamukkale Belediye Meclisinde yapılan oylamada, depoda bulunan 108 bisikletin bakım ve tamirleri yapıldıktan sonra dezavantajlı ve başarılı öğrencilere dağıtılması kararı alındı.

BİSİKLETLERİN GEÇMİŞİ

21 Eylül 2017’de Pamukkale Belediyesinin ev sahipliğinde Karahayıt’ta yapılan Termal Sağlık Turizmi Zirvesi kapsamında bisiklet turu düzenlenmiş, dönemin Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ve konuklar, Karahayıt’tan Pamukkale’ye pedal çevirerek gelmişti.