15.08.2022, Pazartesi
21 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Bir Çocuk da Sen Isıt Projesi...

Bir Çocuk da Sen Isıt Projesi kapsamında örülen bereler çocuklara hediye edildi

Haber Merkezi - 14 Ocak 2022 Cuma - 14:20 Bir Çocuk da Sen Isıt Projesi kapsamında örülen bereler çocuklara hediye edildi

Pamukkale Belediyesi ve Yunus Emre Mahallesi Muhtarlığı işbirliğiyle hayata geçirilen “Bir Çocuk da Sen Isıt”projesi kapsamında örülen bereler, Polis Amca Okulu’nda eğitim gören çocuklara dağıtıldı.

A- A+

Üç yıldır Pamukkale Belediyesi ve Yunus Emre Mahallesi Muhtarlığı tarafından yürütülen “Bir Çocuk da Sen Isıt”projesi kapsamında, kadınlar tarafından yıl boyunca örülen bereler, ilçedeki öğrencilere hediye ediliyor.

“ÇOCUKLARIMIZI ISITMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Bu kapsamda örülen bereler, Polis Amca Okulu’nda eğitim ögren öğrencilere dağıtıldı. Proje hakkında konuşan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Bir Çocuk da Sen Isıt” çok anlamlı. Böyle güzel bir projenin 3 yıldır içinde olmaktan dolayı mutluyuz. Yunus Emre Mahallesi’nde oturan kadınlarımızın el emeği, göz nuru ile ördükleri bereler ile yeni yıl da çocuklarımızı ısıtmaya devam ediyoruz. Özel çocuklarımıza kendileri kadar saf, güzel duygularla kadınlarımızın ördüğü berelerimizi hediye ettik. Güle güle kullansınlar” diye konuştu.

“KADINLARIMIZ ELLERİYLE ÖRÜYOR”

Haberin DevamıReklam

Yunus Emre Mahalle Muhtarı ve aynı zamanda Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi üyesi Selda Karan ise 3 yıldır yürütülen proje ile binden fazla çocuğa bere ördüklerini belirterek, “Bir Çocuk da Sen Isıt” kampanyası için Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi ile birlikte yol çıktıklarını ifade etti. “Bugüne kadar binden fazla çocuğun ısınmasını sağladık” diyen Karan, “Bizler için büyük mutluluk. Mahalleli kadınlarımızın ördükleri bereleri çocuklarımıza dağıtıyoruz. 2022 yılında da bu projemizi devam ettiriyoruz. Yeni yılın ilk günlerinde Polis Amca Okulu’ndaki özel çocuklarımıza berelerimizi hediye etmek istedik. Küçük ama anlamlı olduğunu düşündüğümüz berelerimizle miniklerimizin yüreklerine bir nebze de olsa mutluluk kattıysak ne mutlu bizlere. Bu projemizde her zaman yanımızda olan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye çok teşekkür ediyoruz” dedi.