30.10.2020, Cuma
13 °C / 22 °C Denizli Hava Durumu

Belenardıç Pazar Yeri hizmete alındı

Haber Merkezi - 7 Ekim 2020 Çarşamba - 13:38 Belenardıç Pazar Yeri hizmete alındı

Pamukkale Belediyesince yapımına bir süre önce başlanan Belenardıç Kapalı Pazar Yeri tamamlanarak hizmete alındı.

A- A+

Pamukkale Belediyesi’nin 6 ayda 6 mahallede kapalı pazaryeri projesinin ilk ayağı olan Belenardıç Mahallesi’ndeki pazar yerinin yapımı tamamlandı. Düğün, kına gecesi, asker eğlencesi ve mevlit gibi etkinliklerin düzenlenebileceği pazar yerinde, hem esnafın hem de vatandaşların kışın yağmurdan, yazın da sıcaktan etkilenmeyerek alışveriş yapabilmesi hedefleniyor.

BELENARDIÇ SAKİNLERİ VE ESNAF MEMNUN

Daha önce pazarın köy meydanında kurulduğunu kaydeden Belenardıç Mahalle Muhtarı Mehmet Erzen, “Pamukkale Belediyesi bizim bu sorunumuzla yakından ilgilendi. Kısa sürede pazar yerimiz yapıldı, mahallemize kazandırıldı. Çok güzel oldu. Esnafımız gelip burada sergisini açıyor. Hem esnafımız hem de vatandaşlarımız tozdan, çamurdan uzak, tertemiz, rahatça alış verişlerini yapabilecekler. Bu alanı çok amaçlı olarak da kullanıyoruz. Pazar kurulmadığı günlerde, düğün, mevlitler burada yapılacak. Özellikle Ramazan ayında 30 gün boyunca verdiğimiz iftar sofrasını artık burada yağmur yağar mı yağmaz mı tedirginliği yaşamadan rahatça kuracağız. Mahalle sakinlerimiz adına, böylesi güzel, kapalı, çok amaçlı bu pazar yerini mahallemize kazandırdığı için Pamukkale Belediye Başkanımız Avni Örki’ye ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Belenardıç Kapalı Pazar Yeri esnaflarından Ümmühan Avşar, daha önceki pazar alanının tozlu olduğunu belirterek, “Yağmurda, karda çadır kurmak gerçekten zor oluyordu, ıslanıyorduk. Ama şimdi Pamukkale ilçesinde birçok yerde kapalı yeri yapıldı, yapılıyor. Esnaf olarak biz memnunuz bu durumdan. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye yaptığı bu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz” ifade etti.

“HİZMETLERİMİZLE HALKIMIZIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Pamukkale ilçesinin çok büyük olduğunu söyleyen Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “İlçemizde iki sınır mahallesi arasında 76 kilometrelik bir mesafe var. Bizler merkeze uzak mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızın taleplerini dinleyerek, ivedilikle yerine getirmek adına çalışıyoruz. Bu mahallelerimizin en öncelikli sorunlarından biri de kapalı pazar yeri idi. Seçimlerden önce mahallerimizi ziyaretlerimizde pazar yeri yapacağımızı taahhüt etmiştik. Verdiğimiz sözü tutmanın huzurunu yaşıyoruz. Belenardıç mahallemizde, kısa süre önce temelini attığımız çok amaçlı Kapalı Pazar Yeri yapımını tamamladık. Mahalle sakinlerimiz ilk pazar alışverişlerini gerçekleştirdiler. 6 mahallemizde başlattığımız pazar yeri atağımızda, temellerini geçtiğimiz aylarda attığımız Karakurt, Gölemezli, Karakova ve Kavakbaşı kapalı pazar yerlerimizde tamamlanmak üzere. Hizmetlerimizle halkımızın yüzünü güldürmeye devam edeceğiz” dedi.