26.05.2022, Perşembe
19 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Belediye personeli, yavru köpekleri elleriyle besledi

Belediye personeli, yavru köpekleri elleriyle besledi

Haber Merkezi - 28 Eylül 2020 Pazartesi - 11:43 Belediye personeli, yavru köpekleri elleriyle besledi

Pamukkale Belediyesi personeli Sümer Otamış, anneleri tarafından terk edilen yavru köpekleri biberonla besledi. Otamış’ın bu davranışı hayvanseverlerin takdirini topladı.

A- A+

Pamukkale Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü çalışanı işitme engelli Sümer Otamış, sokakta bulduğu yavru köpeklerin anneleri tarafınadn terk edildiğini fark etti. Yavru köpekleri hergün tek tek besleyen Otamış’ın bu davranışı hayvanseverlerin takdirini topladı. 

“SOKAK HAYVANLARININ DA SEVGİYE İHTİYACI VAR”

Mayıs ayından bu yana Pamukkale Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde çalıştığını belirten Otamış, göreve başladıktan sonra Hasan Güngör Spor Salonu ve çevresinin temizliğinden sorumlu olduğunu ifade etti. Temizlik yaptığı sırada gördüğü sokak hayvanlarına yardımcı olmaya çalıştığını söyleyen Otamış, “Merhamet içten gelen bir şey. Ben sadece insanlık görevimi yaptım” dedi.

Hayvanları sevdiğini, onlar için sürekli su ve mama bıraktığını kaydeden Otamış, “Hasta olan ya da doğum yapmış bir kedi köpek gördüğümde sokak hayvanları barınağına bilgi veriyorum. Yine bir gün temizlik yaparken çalılıkların arasında yedi tane yavru köpek gördüm. Bir süre onları izledim, annelerinin olmadığını fark edince hemen marketten gidip süt ve biberon aldım. Biberonla onları ellerimle besledim. Onlarda bizim gibi bir canlı ve yemeye, su içmeye ihtiyaçları var. Yavru köpeklere 2 gün boyunca baktım. İki günün sonunda anneleri geldi. Onları daha güvenli bir yere götürdü. Yavru köpeklerin karnını doyurunca kendimi daha huzurlu hissettim. Herkesten ricam, lütfen kapılarının önüne en azından bir kap su bıraksınlar” diye konuştu.

Otamış’ın örnek davranışını gören mahalle sakinleri, “Genç arkadaşımızın duyarlılığı bizleri duygulandırdı” şeklinde konuştu.