02.10.2022, Pazar
21 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Ayak tenisinde Pamukkale Belediyesi şampiyon oldu

Ayak tenisinde Pamukkale Belediyesi şampiyon oldu

Haber Merkezi - 30 Ağustos 2022 Salı - 11:32 Ayak tenisinde Pamukkale Belediyesi şampiyon oldu

Pamukkale Belediyesince düzenlenen 30 Ağustos Zafer Kupası Ayak Tenisi Turnuvası’nda şampiyonluk kupası Pamukkale Belediyesi Takımı’nın oldu.

A- A+

Pamukkale Belediyesinin 30 Ağustos Zafer Kupası Ayak Tenisi Turnuvası, 28-29 Ağustos’ta Kınıklı Stadı’nda yapıldı. 20 takımın katıldığı turnuvada gençler birbirleriyle hem kıyasıya mücadele etti. Turnuvanın finalinde rakibi Tercih FK’yı 2-0 yenen Pamukkale Belediyesi Takımı şampiyonluk kupasını kaldırdı.

 

Tercih FK’nın ikinci olduğu turnuvada, üçüncülüğü Merkezefendi Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünü 2-0’lık skorla geçen 3 Yüz Gayrimenkul takımı elde etti.

Turnuvanın şampiyonu Pamukkale Belediyesi Takımı, 2-4 Eylül 2022 tarihlerinde Kütahya’nın Gediz ilçesinde düzenlenecek Ayak Tenisi Türkiye Kupası’nda Denizli’yi temsil edecek.

Haberin DevamıReklam

Turnuvada dereceye giren takımları ödülleri düzenlenen törenle verildi. Törene Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Ömer İlmar, Denizli ASKF Başkanı Ayşe Sarıkaya ile sporcular ve sporseverler katıldı.

Örki, kupa törenindeki konuşmasında, “Milli bayramlarımız coşkunun doruklara ulaştığı yüreğimizdeki vatan sevdasının Atatürk aşkının zirvelerde dolaştığı anlar. Spora bakınca da her bir sporcusundan, taraftarına yüreklerde ayrı bir coşkunun vücut bulduğu bir müsabakalar. Bu her ikisini birleştirdiğimizde biz bu bayramları en iyi şekilde yaşamış oluyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle düzenlediğimiz turnuvaya 20 takım katıldı. Şampiyonluğu Pamukkale Belediyesi takımı elde etti. Ben tüm takımlara verdikleri mücadele için ayrı ayrı kutluyorum. Dereceye giren takımlara ve sporculara da ayrıca tebrik ediyorum” dedi.