04.10.2022, Salı
16 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Alzheimer hastalığını anlatan tiyatro oyunu

Alzheimer hastalığını anlatan tiyatro oyunu

Haber Merkezi - 21 Eylül 2022 Çarşamba - 18:36 Alzheimer hastalığını anlatan tiyatro oyunu

Alzheimer hastalığı ile hastalar ve yakınlarının yaşadıkları “Aynadaki Yabancı” isimli tiyatro oyunuyla anlatıldı.

A- A+

Pamukkale Belediyesi ve Türkiye Alzheimer Derneği Denizli Şubesi işbirliği ile 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü’nde “Aynadaki Yabancı” isimli tiyatro oyun seyirciyle buluşturuldu. Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi Mehmet Gazi Salonu’nda sahnelenen oyunu Tülay Çetin yazıp yönetti. Alzheimer hastalığının aşamaları ve etkilerinin sahneye aktarıldığı oyunda Leyla Ertürk, Gülizar Aslan ve Necati Çallı rol aldı. Oyunu Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki de izledi.

Türkiye Alzheimer Derneği Denizli Şubesi Başkanı Hülya Hatice Eryılmaz, dernek olarak bu konuda farkındalık oluşturmak için çalışmalar yaptıklarını belirterek, “Pamukkale Belediyesi bize her konuda destek veriyor. 21 Eylül Alzheimer Günü’nde de Pamukkale Belediyemizin katkılarıyla ‘Aynadaki Yabancı’ isimli tiyatro oyunumuzu ilk defa halkla buluşturduk. Bize inanan, güvenen, yanımızda olan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki başta olmak üzere, Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a ve çok değerli Abalıoğlu Ailesi’ne çok teşekkür ediyorum” dedi.

Örki de tiyatro oyununu izlemesinin ardından “Bu duygulu oyun ve sizlerin anlatımınızdan sonra ben de meslek hayatımda ilk defa konuşmamı yaparken zorlanıyorum. Bu etkinlik bizim için bir görevdi. Rahmetli babaannem ile her seferinde yeniden tanışırdık. Ziyaretine gittiğimde yanındakilere bu kim diye sorardı” açıklamasını yaptı.

Haberin DevamıReklam

Pamukkale Belediyesi Yüksel-Turan Abalıoğlu Gündüzlü Alzheimer ve Yaşlı Rehabilitasyon Merkezi’nin çok yakında hizmete alınacağını kaydeden Örki, “Biz bir hayal kurduk. ‘Bir apartman katı olmaz, bu insanlar özgür bir şekilde dolaşabilmeli’ dedik. Aylarca bir cennet köşesi aradık. Büyükşehir Belediyemizin uhdesinde olan Osman Zolan başkanımızın gayretleriyle başlattığımız mükemmel bir tesisi bitirmek üzereyiz. Pamukkale Belediyesi Yüksel-Turan Abalıoğlu Gündüzlü Alzheimer Ve Yaşlı Rehabilitasyon Merkezi’ne destek veren Abalıoğlu Ailesi’ne de yürekten teşekkür ediyorum. Bu hayalin gerçekleşmesinde onlarında çok büyük emekleri oldu” diye konuştu.