15.01.2021, Cuma
2 °C / 11 °C Denizli Hava Durumu

Akçapınar Mahallesi’nin sokakları kilit parke taşıyla kaplandı

Haber Merkezi - 22 Kasım 2020 Pazar - 12:39 Akçapınar Mahallesi’nin sokakları kilit parke taşıyla kaplandı

Pamukkale Belediyesi, ilçenin en uzak noktalarından biri olan Akçapınar Mahallesi’nde sokaklara kilit parke taşı döşeme çalışması gerçekleştirdi.

A- A+

Pamukkale Belediyesi ilçenin her mahallesine dokunmaya devam ediyor. İlçede gerçekleştirdiği çalışmalarla vatandaşların yüzlerini güldüren Pamukkale Belediyesinin beton kilit parke taşı döşeme atağı devam ediyor. 23 Mahalleyi kapsayan proje çerçevesinde sırasıyla Akdere,Güzelköy, Kale, Akhan, Güzelpınar, Eldenizli, Uzunpınar, Pınarkent,Belenardıçve Küçükderemahallelerinde tüm sokaklar beton kilit parke taşıyla döşenmişti.

İlçenin mahallelerinde kilit parke taşı döşeme çalışmasını bir program dahilinde gerçekleştiren Pamukkale Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Akçapınar Mahallesi’nin toprakla kaplı yollarını kilit parke taşı ile kapladı.

TEŞEKKÜR ETTİLER

AkçapınarMahalle Muhtarı Nuri Eriş, yapılan hizmetlerden memnun olduğunu belirterek, “Belediyemizin kilit parke taşı çalışması çok güzel oldu. Mahallemizde gereken her yere kilit taşı döşendi. Avni Örki Başkanımıza ve ekibine bu hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ederim” dedi.

Mahalle sakinlerinden Ünal Yıldız, sokakların kilit parke taşıyla kaplanmasının Akçapınarlıları çamur ve su birikintilerinden kurtardığı, bu hizmetin gelmesini sağlayanlara teşekkür ettiklerini söyledi.

Yusuf Eriş de yapılan hizmetlerden memnun olduğunu ifade ederek “Mahallemizde kilit parke taşı yapılan yerler çok güzel oldu. Çalışmalarından dolayı Pamukkale Belediyemize çok teşekkür ederim” ifadesini kullandı.

“MERKEZ VE KIRSAL AYIRIMI YAPMIYORUZ”

Pamukkale’yi daha yaşanılabilir hale getirmek gece gündüz çalıştıklarını belirten Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Pamukkale Belediyesi olarak vatandaş odaklı hizmetlerimiz her alanda aralıksız devam ediyor. 23 mahallemizi kapsayan ve200 bin metrekare beton kilit parke taşının döşeneceği proje kapsamında daha önce 10 mahallemizde çalışmalar tamamlanmıştı. Akçapınar mahallemizin kilit parke taşı olamayan tüm sokak ve caddelerini kilit parke taşı ile vatandaşlarımızı toz, toprak ve çamur derdinden kurtardık. Yapılan yollar sayesinde vatandaşlarımız daha sağlıklı şartlarda ulaşım sağlayabiliyor. Bu mahallemizde yaklaşık 4 bin metrekare beton kilit parke taşı döşendi. Merkez ve kırsal ayırımı yapmadan tüm kesimlere hizmet götürme anlayışıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Halkımızın mutluluğu için gereken ne varsa yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.