17.05.2022, Salı
17 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. 65 yaş ve üzerindekilerin pazar alışverişi...

65 yaş ve üzerindekilerin pazar alışverişi Pamukkale Belediyesi ekiplerince yapıldı

Haber Merkezi - 22 Mart 2020 Pazar - 17:25 65 yaş ve üzerindekilerin pazar alışverişi Pamukkale Belediyesi ekiplerince yapıldı

Coronavirüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında İçişleri Bakanlığınca 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkması yasaklanması üzerine harekete geçen Pamukkale Belediyesi, oluşturduğu ekiplerle bu yasakla birlikte tek başına yaşayan yaşlı kişilerin pazar alışverişini yaptı.

A- A+

Dünyayı etkisi altına alan coronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler devam ediyor. “Evde kal Türkiye” sloganının yanında risk grubunda yer alan 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların sokağa çıkmaları yasaklandı. Pamukkale Belediyesi, bu yasak nedeniyle sokağa çıkamayan yaşlılar için özel ekipler oluşturdu. Özellikle tek başına yaşayan ve mağdur durumdaki vatandaşlara 7 gün 24 saat boyunca arayabilecekleri 444 92 20 nolu hattı hizmete alan Pamukkale Belediyesi, bu hat aracılığıyla yardım isteyen yaşlılara destek veriyor.

Pazar yerlerinde polisler 65 yaşını aşkın olan vatandaşların kimlik kontrollerini yapıyor. Bu kişilerin pazar alanına girmesine izin verilmiyor. Bu kapsamda 444 92 20 nolu hatta özellikle Pazar alışverişi yapılması için talep geliyor. Pamukkale Belediyesi ekipleri alışveriş listesindeki malzemeleri alıp bu kişilere teslim ediyor. Aracı olmayan yaşlılar ise Pamukkale Belediyesi tarafından evlerine kadar götürülüyor. Pamukkale Belediyesi ayrıca ilçe genelinde ihtiyaç sahibi 65 yaş üstü vatandaşlara erzak dağıtımı da yaptı. Fatih, Deliktaş ve Cumhuriyet mahallelerinde yaşayan ve yaşları gereği sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle alış veriş yapamayan ihtiyaç sahibi ailelere içinde pazar malzemeleri bulunan erzaklar ulaştırıldı. Ayrıca Pamukkale Belediyesi ekipleri erzak dağıttıkları evleri dezenfekte ederek, yaşlılara daha steril ortam sağladı.

“PAMUKKALE BELEDİYESİ HER ZAMAN YANINIZDA”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, dünyanın ve Türkiye’nin coronavirüs sınavından geçtiğini belirterek, “Coronavirüs ile ilgili olarak devletimiz her türlü tedbiri alıyor. Son alınan kararla birlikte 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları yasaklandı. Biz de bu vatandaşlarımızın ihtiyaç duyacağı hizmetler için özel hat kurduk. 4449220 nolu telefondan bize ulaşan vatandaşlarımıza yardımcı oluyoruz. Özellikle yalnız yaşayan ve mağdur olan vatandaşlarımızın pazar ihtiyacı başta olmak üzere neye ihtiyaçları varsa ekiplerimiz yapıyor. Pazar yerlerinde polis tarafından yapılan kontrolde 65 yaş üstü vatandaşlarımız pazar yerine alınmıyor. Buralarda da ekiplerimiz yaşlılarımızın alışverişini yapıp, aracı yoksa evine kadar götürüyor. Ayrıca 65 yaş üstü ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımıza da içinde pazar alışverişinde alabilecekleri malzemeler olan poşetler dağıttık. Pamukkale Belediyesi olarak bu zor günlerde vatandaşlarımızın yanındayız. Bu süreçte mümkün olduğu kadar evden çıkılmaması ve coronavirüsten korunma yöntemlerinin uygulanmasını rica ediyoruz” dedi.