06.12.2021, Pazartesi
10 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. 1 milyon 900 bin liraya mal...

1 milyon 900 bin liraya mal olan Akvadi Stadı’nda sona doğru

Haber Merkezi - 7 Kasım 2021 Pazar - 14:42 1 milyon 900 bin liraya mal olan Akvadi Stadı’nda sona doğru

Pamukkale Belediyesince bir süre önce yapımına başlanan Akvadi Stadı’nda sona yaklaşıldığı, stadın yakın zamanda hizmete girmesinin planlandığı belirtildi.

A- A+

Pamukkale Belediyesinin 2021 yılı içindeki spor yatırımlarını sürdürüyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından alınan destekle yapımına başlanan Akvadi Stadı’nda çalışmalarda sona yaklaşıldı. Uzun zaman önce inşa edilen ancak zeminindeki sorunlar nedeniyle kullanılamaz halde olan Akvadi Stadı’nda, nizami boyuttaki futbol sahasının zemininin baştan sona yenilendiği ifade edildi. Yaklaşık 1 milyon 900 bin TL’ye mal olan çalışmaların ardından stadın yakın zamanda hizmete girmesi bekleniyor.

“TESİS ÇOK ÖNEMLİ”

Sporun özellikle gençler için çok önemli olduğunu ifade eden Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Pamukkale’nin spor ile anılması için önemli çalışmalar yapıyoruz. İlçemizin gençlerinin sporla tanışması için Pamukkale Belediyespor Kulübü çatısı altında birçok branşta aktif durumdayız. Bunun yanında ilçe genelinde spor tesisleri yapıyoruz. Akköy’de yeni baştan bir futbol sahası inşa ederken, Akvadi Stadı’nın zeminini ve ışıklandırma sistemini yeniliyoruz. Akvadi’de çalışmalarımız tamamlanmak üzere. Bunun yanında ihtiyaç olan mahallelerimizde hala sahalar ve basketbol sahaları yapacağız. Pamukkale adını turizm, sağlık ve doğal güzellikleri ile birlikte sporla da duyuracaktır. Bizim amacımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği ‘zeki, çevik ve ahlaklı’ sporcuları yetiştirmek” diye konuştu.

Öte yandan Akköy’de atıl durumdaki futbol sahası FİFA standartlarına uygun hale getirilerek hizmete sunulacağı bildirildi.