21.04.2021, Çarşamba
9 °C / 24 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. 1 Mart öncesi ilçedeki okullar dezenfekte...

1 Mart öncesi ilçedeki okullar dezenfekte edildi

Haber Merkezi - 25 Şubat 2021 Perşembe - 11:44 1 Mart öncesi ilçedeki okullar dezenfekte edildi

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) 1 Mart’tan itibaren 2 gün yüz yüze eğitim kararı sonrası Pamukkale Belediyesi, ilçe genelindeki tüm okullarda dezenfekte işlemi uyguladı.

A- A+

MEB’in seyreltilmiş şekilde haftada 2 gün yüz yüze eğitim yapılacağını açıklamasının ardından harekete geçen Pamukkale Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, 1 Mart öncesi merkezde bulunan anaokulu, ilk ve orta okullar ile köy statüsünden mahalleye dönüşen bölgelerdeki liselerde dahil olmak üzere toplam 84 okulda dezenfekte çalışmasında bulundu. Ekipler, 15 Şubat öncesi ilçede bulunan köy okulu statüsündeki 30 ilk ve orta okulu dezenfekte edilmişti.

“HERŞEY ÇOCUKLARIMIZ İÇİN”

Coronavirüs  salgını sonrası tüm dünya ile birlikte Türkiye’de de önemli değişimler yaşandığını ifade eden Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Hep birlikte zor günlerden geçiyoruz. Biz büyükler her ne kadar çok zorluk yaşasak da çocuklarımız kadar zorlanmadık. Çocuklarımız zorlandılar fakat salgınla mücadelede en büyük desteği de onlar verdi. Onlar, arkadaşlarından, okullarından, öğretmenlerinden ve en önemlisi parklardan, doğadan uzak kaldılar. Evlerinde uzaktan eğitimle derslerine dört elle sarılarak bizlere ışık tuttular. Aylardır okullarından, arkadaşlarından, öğretmenlerinden uzak kalan çocuklarımızın gönül rahatlığı ile yüz yüze eğitime başlayabilmesi için ilçemizdeki tüm okullarımızı dezenfekte ettik. Hem anne babaların, öğretmenlerimizin hem de çocuklarımızın içleri rahat olsun istedik. Pamukkale Belediyesi olarak, 2020-2021 eğitim öğretim yılının ikinci yarısında tüm öğrenci ve öğretmenlerimize başarılar getirmesini temenni ediyorum. Daha güzel ve sağlıklı günlere en kısa sürede kavuşabilmek için lütfen temizlik, maske, mesafe kurallarına uymaya devam edelim” dedi.