13.08.2022, Cumartesi
22 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Aktaş: Anadolu Efes maçıyla güven kazandık

Aktaş: Anadolu Efes maçıyla güven kazandık

Haber Merkezi - 28 Eylül 2021 Salı - 09:43 Aktaş: Anadolu Efes maçıyla güven kazandık

Yukatel Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket Koçu Zafer Aktaş, Anadolu Efes ile oynadıkları süper ligin ilk maçında sergiledikleri oyunla güven kazandıklarını belirtti.

A- A+

Yaşadığı sağlık problemi nedeniyle sadece bir hafta takımla beraber olabildiğini söyleyen Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket Koçu Zafer Aktaş, “Takımı çok iyi hazırlayan asistanlarım İnanç Koç, Yağızer Sertoğlu ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. Gerek savunmada, gerekse hücumda düzenimizi büyük ölçüde oturtmuşlar. Bir haftadır takımla birlikteyim ama çabuk uyum sağladık. Maçın içinde de oyuncularla birbirimizi çok iyi anladık” dedi.

Geçen sezonun şampiyonuyla başabaş mücadele ettiklerini vurgulayan Aktaş, “Anadolu Efes maçında asla farklı mağlubiyet beklemiyordum. Ama tabii uzatmaya giden, ortak olacağımız bir oyun da beklemiyordum. Efes 6’da 6 ile başlayınca farklı geri düştük ama vazgeçmeyerek geri döndük. Üçüncü çeyreğin sonlarında kazanabileceğimizi düşünmeye başladık. Uzatmanın sonundaki basit hatayı yapmamış olsak belki de galip gelecektik. Yenilsek de oyuncularıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Haberin DevamıReklam

Bu maçın geride kaldığını ve diğer haftalara bakmaları gerektiğini kaydedin Aktaş, “Yeni bir takım olarak BSL’de ilk maçımızı iyi oynadık, maçı kaybederken büyük bir özgüven kazandık. Bu ligde kalıcı olabileceğimizi, hedef maçlarımızı kazanabileceğimizi hissettik. Ancak Efes’le başa baş mücadele ettiğimiz maç geride kaldı, şimdi önümüzde 29 maç daha var. Haddimizi bilerek oynayacağız, ayaklarımızın yere basması lazım” ifadelerini kullandı.