21.03.2023, Salı
9 °C / 21 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi’nin Sultanları yarı finale yükseldi

Merkezefendi’nin Sultanları yarı finale yükseldi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 28 Şubat 2022 Pazartesi - 10:59Güncelleme: 28 Şubat 2022 Pazartesi - 15:56
Merkezefendi’nin Sultanları yarı finale yükseldi

Denizli ekibi Merkezefendi Belediyespor, voleybolda Kadınlar 1. Ligi’ne yükselme maçlarında yarı finale çıktı.

Kadınlar 2. Ligi’nde mücadele ettiği 6. grupta tüm maçlarını kazanarak 1. lige yükselme yolunda ilk engeli geçen Merkezefendi Belediyespor, Eskişehir’de oynanan çeyrek final maçlarını da lider tamamladı.

Merkezefendi’nin Sultanları, Eskişehir’de F grubunda Ünye Gücü, Ankara DSİ ve Nocturne Bahçelievler Voleybol ile mücadele etti. Nocturne Bahçelievler Voleybol’u 3-0 ve Ankara DSİ’yi 3-1’lik skorlarla geçen Denizli temsilcisi, bu sezon ilk yenilgisini Ünye Gücü’nden aldı ve salondan 3-1 yenik ayrıldı.

Ancak, Ünye Gücü’nün Ankara DSİ’ye 3-1 yenilmesiyle grubunu lider olarak bitiren Merkezefendi Belediyesi, 4-6 Mart tarihleri arasında Amasya’da yapılacak 16 takımlı yarı finallere katılmaya hak kazandı.

Haberin DevamıReklam

Merkezefendi’nin Amasya’da oynayacağı yarı final karşılaşmalarında rakipleri İzmir DSİ, Ünsped ve Marmara Mehmet Erdem takımları olacak.

Statüye göre, yarı final gruplarında ilk iki sırayı alacak 8 takım final grubuna kalacak. Dörderli iki grupta oynanacak maçların ardından ilk 2 sırayı alan 4 takım 1.lige yükselecek.

Merkezefendi Belediyesi Kadın Voleybol takım antrenörü Koray Çakal, grup maçlarının ardından ” İnanılmaz mutlu ve gururluyum. Sporcular ,teknik ekip, yönetim ve bizi yalnız bırakmayan seyircilerimiz ile sonuna kadar inandık ve başardık. Grup Lideri olarak yarı finale yükseldik. Aynı inanç ve istek ile mücadele etmeye devam edeceğiz” açıklamasını yaptı.