29.11.2022, Salı
9 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Vadi Park, 13 milyon liraya yenilenecek

Vadi Park, 13 milyon liraya yenilenecek

Haber Merkezi - 30 Eylül 2022 Cuma - 10:27 Vadi Park, 13 milyon liraya yenilenecek

Merkezefendi Belediyesi, Sevindik Mahallesi’ndeki Vadi Park’ı 13 milyon liralık harcamayla yeniden düzenleyecek. Yenileme çalışmasıyla parka spor ve sosyal tesisler kazandırılacak.

A- A+

Merkezefendi Belediyesi, 90 bin metrekare alana yayılan Sevindik Vadi Park’ı Denizli Büyükşehir Belediyesinden devraldı. Ardından da parkın yeni bir görünüme kavuşturulması ve tesisler kazandırılması için proje hazırlandı.

13 MİLYON LİRA HARCANACAK

Stardı verilen yenileme çalışmalarıyla Sevindik Vadi Park’a güreş salonu, basketbol sahası, halı saha, açık basketbol sahası, içerisinde nikah salonu, kafeterya ve ofislerin yer alacağı sosyal tesisler kazandırılacak. Ayrıca, park içerisindeki yürüyüş yolları ve çocuk oyun grupları yenilenecek.

İlçeye üçü tematik park olmak üzere, çok sayıda park ve yeşil alan kazandıran Merkezefendi Belediyesi, Sevindik Vadi Park’ın yenilenmesine 13 milyon lira harcayacak.

Haberin DevamıReklam

DOĞAN: YENİ BİR GÖRÜNÜM KAZANDIRILACAK

Vadi Park’ta incelemelerde bulunan Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, ilçede parklara ve yeşil alanlara önem verdiklerini, ilçenin çehresini değiştirmeye devam ettiklerini söyledi.

Sevindik Vadi Park’a büyük yatırım yaptıklarını ifade eden Doğan, “İlçemizde yaşam standartlarını yükseltmek için birçok mahallemizde yol çalışmalarından sosyal tesislere, parklardan yaşam alanlarına çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Sevindik Mahallemizde bulunan Vadi Park’ta da yenileme işlemlerini yoğun bir tempo ile sürdürüyoruz. Burada çalışmalarımız sonlandığında Sevindik Vadi Park bambaşka bir görünüm ve işlevsellik kazanacak. Tüm hizmetlerimizi Merkezefendimiz ve Merkezefendili vatandaşlarımızı için yapıyoruz” dedi.