Ulu Önder Atatürk’ün hayatı oratoryo ile anlatıldı – D20Haber
08.12.2023, Cuma
8 °C / 12 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Ulu Önder Atatürk’ün hayatı oratoryo ile...

Ulu Önder Atatürk’ün hayatı oratoryo ile anlatıldı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 9 Kasım 2023 Perşembe - 13:18Güncelleme: 9 Kasım 2023 Perşembe - 13:18
Ulu Önder Atatürk’ün hayatı oratoryo ile anlatıldı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 85. yılında Merkezefendi Belediyesinin düzenlediği oratoryo ile anıldı.

Kültür ve sanat alanındaki çalışmalarına devam eden Merkezefendi Belediyesince, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’ne özel bir oratoryo gerçekleştirildi.

Merkezefendi Belediyesi Kent Tiyatrosu ile Merkezefendi Belediye Orkestrası’nın birlikte hazırladığı ‘Atatürk Diyor ki’ 10 Kasım Oratoryosu, Merkezefendi Kültür Merkezi Servergazi Salonu’nda sahnelendi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatından kesitlerin ve hikâyelerin, Cumhuriyetin Türk milletine kazandırdıklarının anlatıldığı gösteride duygulu anlar yaşandı. İzleyiciler oratoryo sonunda oyuncuları ve orkestrayı ayakta alkışladı.

Haberin DevamıReklam
Oratoryonun hazırlanmasında emeği geçen tiyatro ve orkestra ekibi ile kendilerini yalnız bırakmayan izleyicilere teşekkür eden Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, şu ifadeleri kullandı:

“Merkezefendililer, Atası’na ve Cumhuriyet değerlerine sımsıkı sahip çıkıyor ve çıkmaya da devam edecek. Cumhuriyetin ardından geçen koskaca bir yüzyıl. Cumhuriyetin 100. yılını bir iki güne sığdırmak olmazdı. Bu anlamlı günü 7’den 70’e herkesin talebine göre kutlamamız gerekiyordu. Bizler bir sürü etkinlik düzenledik. Merkezefendi Belediyemizin kent tiyatrosu ve belediye orkestrası bizlere o günleri anlatan ve o duyguyu anlatan bir oratoryo sergiledi. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptıklarını anlatan çok güzel bir oratoryo izledik. Atatürk’ün fikirlerini, eylemlerini ve devrimlerini yaşatmak için mücadele edeceğiz. Sizler var olduğunuz sürece, bizler Cumhuriyet değerlerine sahip çıktığımız sürece, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü her zaman yaşatacağız. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, sevgi, rahmet ve özlemle anıyorum.”