28.11.2022, Pazartesi
6 °C / 13 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Uğur Mumcu katledilişinin 29. yılında Merkezefendi’de...

Uğur Mumcu katledilişinin 29. yılında Merkezefendi’de anılacak

Haber Merkezi - 17 Ocak 2022 Pazartesi - 12:01 Uğur Mumcu katledilişinin 29. yılında Merkezefendi’de anılacak

Arabasına konulan bombanın patlaması sonucu suikasta kurban giden gazeteci Uğur Mumcu, Yazar ve yönetmen Nebil Özgentürk’ün katılacağı programla Merkezefendi’de anılacak.

A- A+

Merkezefendi Belediyesi, katledilişinin 29.yılında Uğur Mumcu’yu anmak için düzenlediği etkinlikte, Yazar ve yönetmen Nebil Özgentürk 24 Ocak Pazartesi günü ‘Uğur Mumcu’yu anlatacak. Merkezefendi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan belgesel ve söyleşinin saat 20.00’de başlayacağı kaydedildi. Saat 21.00’de de Özgentürk’ün okurları için imza etkinliği gerçekleştireceği belirtildi.

Haberin DevamıReklam

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “24 Ocak 1993’te Ankara’da Karlı Sokak’taki evinin önünde, arabasına konulan bombanın patlaması sonucu suikast ile yaşamını yitiren, basınımızın cesur kalemi Uğur Mumcu’yu, katledilişinin 29. yıl dönümünde, yazar ve yönetmen Nebil Özgentürk’ün konuk olacağı belgesel gösterimi ve söyleşiyle anacağız. Etkinlik sonunda konuğumuz, kitaplarını Denizlili okuyucuları için imzalayacak. Anma etkinliğimize tüm hemşehrilerimiz davetlidir” dedi.