Türkiye Gençler Satranç Şampiyonası Merkezefendi’de yapılacak – D20Haber
18.06.2024, Salı
24 °C / 41 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Türkiye Gençler Satranç Şampiyonası Merkezefendi’de yapılacak

Türkiye Gençler Satranç Şampiyonası Merkezefendi’de yapılacak

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 29 Mart 2022 Salı - 16:01Güncelleme: 29 Mart 2022 Salı - 16:01
Türkiye Gençler Satranç Şampiyonası Merkezefendi’de yapılacak

Türkiye Gençler Satranç Şampiyonası, Merkezefendi’de düzenlenecek. Şampiyonayla ilgili iş birliği protokolü imzalandı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Türkiye Gençler Satranç Şampiyonası, Merkezefendi’de yapılacak. Şampiyonanın düzenlenmesiyle ilgili protokol, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan ile Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay tarafından imzalandı.

İmza törenine Türkiye Satranç Federasyonu Asbaşkanı Halil Hilmi Darı, Yönetim Kurulu Üyesi Medine Boz, Denizli İl Temsilcisi İsmail Sarı ve il yöneticileri ile Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Coşkun katıldı.

DOĞAN: SPORUN VE SPORCUNUN YANINDAYIZ

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, imza törenindeki konuşmasında, spora ve sporcuya her zaman destek olduklarını söyledi. Doğan, “Merkezefendi Belediyesi olarak sporun tüm branşlarına büyük önem veriyoruz. Bugüne kadar ilçemizde futboldan basketbola, satrançtan tenise, zumbadan pilatese kadar birçok branşta etkinlik gerçekleştirdik. Sporun gelişmesi için büyük çaba harcıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz protokol doğrultusunda ‘Türkiye Gençler Satranç Şampiyonası’na ev sahipliği yapacağız. Ülkemizin dört bir yanında gelecek olan sporcularımızı Merkezefendimizde ağırlayacak olmaktan dolayı mutlu ve heyecanlıyız. TSF Başkanı Gülkız Tulay ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Haberin DevamıReklam
TULAY: GÜZEL BİR BİRLİKTELİĞE İMZA ATTIK

Gerçekleştirilen iş birliğinden dolayı mutlu olduğunu belirten TSF Başkanı Gülkız Tulay ise, “Merkezefendi Belediyesi Başkanı Şeniz Doğan ve ekibine satranca verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Satrancın ülkemizdeki gelişimine katkı yapan bir paydaşla işbirliği içinde olduğumuz için çok mutluyuz. Güzel bir birlikteliğe imza attık. Önümüzdeki yıllarda daha nice farklı turnuva ve etkinlikte birlikte olmak dileğiyle Türkiye Gençler Satranç Şampiyonası’nın hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

BAŞVURULAR NİSAN’DA

Şampiyonaya Türkiye Satranç Federasyonu gençler kategorisine uyan sporcular başvuru yapabilecek. Başvurular https://www.tsf.org.tr üzerinden Nisan ayı içerisinde gerçekleştirilecek.