21.03.2023, Salı
9 °C / 21 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Tiyatro oyuncusu ve yazar Erişik, ‘Beni...

Tiyatro oyuncusu ve yazar Erişik, ‘Beni Hatırlayınız’ oyunuyla Atatürk’ü anlattı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 10 Kasım 2022 Perşembe - 12:09Güncelleme: 10 Kasım 2022 Perşembe - 12:09
Tiyatro oyuncusu ve yazar Erişik, ‘Beni Hatırlayınız’ oyunuyla Atatürk’ü anlattı

Tiyatro oyuncusu ve yazar Utku Erişik, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anlattığı ‘Beni Hatırlayınız’ oyunuyla Denizlililerle buluştu.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 84. yılının anısına Merkezefendi Kültür Merkezi’nde Tiyatro oyuncusu ve yazar Utku Erişik sahne aldı. Beni Hatırlayınız isimli tek kişilik oyunuyla Atatürk’ü anlatan Erişik, cumhuriyetin nasıl ve hangi şartlarda kurulduğunu sahneledi. 

Haberin DevamıReklam

Tiyatro gösterisinin ardından konuşan Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Atatürk’ün izinden ve ışığından sonuna kadar ilerleyeceklerini söyledi. Atatürkçü Düşünce Derneği Denizli Şubesi ile 10 Kasım Atatürk’ü anma etkinliği gerçekleştirdiklerini kaydeden Doğan, “Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ne kadar dahiyane bir lider olduğunu ve bizim bu anlamda ne kadar şanslı bir ülke olduğumuzu belirtmek isterim. Bizlerin yapacak tek bir şeyi var. Atamızın izinden ayrılmadan, onun ilke, inkılap ve devrimleri doğrultusunda mücadelemizi sonuna kadar devam ettireceğiz. Bu mücadeleyi de bizden sonraki nesillere ve gençlere aktarmakta görevimiz. Gösteride bizleri yalnız bırakmayan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Sevgiyle, dostça ve Atatürk ile kalın” ifadelerini kullandı.

belirten Denizli Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Azize Akdemir ise konuşmasında Türkiye Cumhuriyeti’ni yoktan var eden Atatürk’ün eserlerine sahip çıkacaklarını belirtti.