01.07.2022, Cuma
20 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Tahkim Kurulu, Denizli Basket’i haklı buldu,...

Tahkim Kurulu, Denizli Basket’i haklı buldu, federasyonun ret kararını bozdu

Haber Merkezi - 4 Eylül 2020 Cuma - 12:05 Tahkim Kurulu, Denizli Basket’i haklı buldu, federasyonun ret kararını bozdu

Tahkim Kurulundan Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket’i sevindiren karar. Tahkim, Türkiye Basketbol Federasyonunun (TBF) Denizli Basket’in, Basketbol Süper Ligi’ne (BSL) alınmasıyla ilgili yaptığı başvurunun reddedilmesine ilişkin kararını bozdu. buna göre, Denizli Basket, SBL'de 16'ncı takım olarak yer alacak.

A- A+

Merkezefendi Denizli Basket’in BSL’ye alınmasıyla ilgili federasyonun ret kararına ilişkin Gençlik ve Spor Bakanlığı Tahkim Kurulu’na yaptığı başvuruyla ilgili karar açıklandı. Kulüp Başkanı Veli Deveciler, tahkimin federasyon kararını bozduğunu belirterek, “Hukuki anlamda haklılığımız ortaya çıktı. Yanlış yapmadığımız görüldü. Denizli’nin hakkını sonuna kadar savunduk, haklılığımız bu kararla görüldü” dedi.

Deveciler, henüz gerekçeli kararın kendilerine ulaşmadığını, gerekçeli karar geldiğinde süreçle ilgili gerekli açıklamaları ve işlemleri yapacaklarını kaydetti.

BUGÜNE KADAR YAŞANANLAR

BSL’ye alınmasıyla ilgili başvurusunun reddedilmesi üzerine Merkezefendi Denizli Basket Kulübü, 3 milyon liralık teminat mektubu için yeterli süre verilmediği gerekçesiyle Gençlik ve Spor Bakanlığı Tahkim Kurulu’na tedbirlik olarak başvurmuş, yapılan kura çekiminin iptali ile liglerin durdurulmasını istemişti.

Haberin DevamıReklam

Kulübün sunduğu belgeleri inceleyen Gençlik ve Spor Bakanlığı Tahkim Kurulu, itirazın kabul edildiğini bugün açıkladı. Bu karar Merkezefendi denizli Basket’e süper lig yolunu açmış oldu.

Şimdi gözler TBF’nin yeni bir kura çekimine gidip gitmeyeceğiyle ilgili vereceği karara çevrildi. 15 takıma göre çekilen kuranın geçerliliğini koruması durumunda, Denizli Basket’in maçlarının bay takım yazılan haftalara yerleştirilmesi seçenekler arasında görülüyor.

İLK RAKİP PINAR KARŞIYAKA OLACAK

Denizli Basket’in bay haftalara yazılması durumunda Denizli Basket, 26 Eylül’de başlayacak BSL’de ilk hafta İzmir ekibi Pınar Karşıyaka ile karşılaşacak.

YENİ TRANSFERLER GÜNDEMDE

Diğer yandan kadrosunu TBL’ye göre şekillendiren Denizli Basket, Isiah Umipig ve Dwight Coleby transfer etmişti. Şimdi kısa süre içinde yeni yabancı transferleri yaparak kadrosunu güçlendirmesi bekleniyor.