01.07.2022, Cuma
20 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Sümer’de yapılacak düğün ve çok amaçlı...

Sümer’de yapılacak düğün ve çok amaçlı salonun temeli atıldı

Haber Merkezi - 11 Eylül 2020 Cuma - 17:03 Sümer’de yapılacak düğün ve çok amaçlı salonun temeli atıldı

Merkezefendi Belediyesince Sümer Mahallesi’nde yaptırılacak düğün ve çok amaçlı salonun temeli düzenlenen törenle atıldı.

A- A+

Temel atma törenine Merkezefendi Kaymakamı Adem Uslu, CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, CHP İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcıları Fatma Atıcı Bakcan, Necdet Yılmaz ve Fatih Coşkun, CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Ali Osman Horzum, CHP Pamukkale İlçe Başkanı Arda Arpacı, İYİ Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Mehmet Ertuğrul Gökce, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, oda başkanları, CHP il ve ilçe yöneticileri ile vatandaşlar katıldı.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, törende yaptığı konuşmada, verdikleri sözü tuttuklarını söyledi. Başkan Doğan, “Hemşerilerimizin istekleri ve talepleri doğrultusunda 5 yıllık stratejik planı hazırlamıştık. Bugün Sümer Mahallemize Düğün Salonu ve Çok Amaçlı Salon’un temelini atıp mahallemize kazandıracağız” dedi.

Çiftlerin en mutlu günlerini uygun fiyatlarla temeli atılan Sümer Düğün ve Çok Amaçlı Salon’da yaşayacağını belirten Doğan, ekonomik sıkıntılar ve artan maliyetlerin gençlerin en mutlu günlerini çileye dönüştüğrdüğünü, Merkezefendi Belediyesi olarak bu dertlere derman olmak için çalıştıklarını, çiftlerin en mutlu günlerini uygun fiyatlarla burada yaşayacaklarını, burasının sadece düğün salonu olarak değil çok amaçlı salon olarak da kullanılacağını söyledi.

“PROJELER HİZMET GELMEYEN MAHALLELERDE BAŞLADI”

Projeleri hizmet götürülmeyen mahallelerden başlatacakları sözünü verdiklerini kaydeden Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Sümer Mahallemizde bu inşaatla birlikte start veriyoruz. Projelerimize yolun altından başladık. Hemşerilerimizin talepleri doğrultusunda bölgeye hitap edecek olan salonumuz, kısa sürede tamamlanacak. Hemşerilerimizin yaralarına dermen oluyoruz. Doğru projeleri bütçeyi doğru kullanarak gerçekleştireceğiz. Merkezefendi’de insan odaklı, insana dokunan projeler yapacağız. Kadın Çocuk Yaşam Merkezlerimizde çocuklarımızın yüzü gülüyor, kadınlarımız farklı kurslar alıyor” diye konuştu.

“HİZMET MERKEZEFENDİLİLERİN AYAĞINA GİDİYOR”

Haberin DevamıReklam

Dertleri dert yerinde dinlediklerini kaydeden Doğan, ortak akıl ve istişareler ile projeler kazandırdıklarını söyledi. Doğan, “Hizmet Merkezefendililerin ayağına gidecek. Dertleri dert yerinde dinliyoruz. Neden burayı seçtik? Esnafımızın, odaların toplantı yapabilecekleri yer yoktu. Bu bölgeye de böyle bir yapı lazımdı. İşte bu yapının temeli ortak istişare ile atılıyor. Ortak akıl ile ilçemize projeler kazandırıyoruz. Bu yörede çalışan çırak ve kalfalar var. Bu binada onlara eğitimler de verilecek. Pandemi dönemini Merkezefendi Belediyesi olarak fırsata çeviriyoruz. Yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Merkezefendi’nin birçok yerinde çalışmalarımız var ve olmaya da devam edecek. Destekleriniz ve katılımlarınız için hepinize teşekkür ediyorum. Hep birlikte daha güzel işler, daha güzel açılışlar yapacağız. Sümer Düğün Salonu ve Çok Amaçlı Salon, mahallemize, ilçemize ve Denizlimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

USLU: İNSANA DOKUNAN HİZMETLERE İMZA ATILIYOR

Merkezefendi Kaymakamı Adem Uslu ise, temeli atılan tesisin hayırlı olmasını dileyerek, “Belediyemiz insana dokunan hizmetlere imza atıyor. İlçemizin 50 mahallesinden birini birbirinden ayırmıyoruz. Sosyoekonomik yapının yeni yatırımlarda öncelikli tutulmasını doğru olan olarak değerlendiriyor, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan ve meclis üyelerine teşekkür ediyorum. Temeli atılan salonun en kısa sürede kazasız belasız tamamlanıp hizmete açılmasını diliyorum” dedi.

SANCAR; BAŞKAN, MİLLETİN GÖNLÜNÜ KAZANDI

CHP Milletvekili Teoman Sancar da Şeniz Doğan’ın milletin gönlünü kazandığını söyleyerek, İlk günden bu yana değerli projelere imza atan belediyemizi tebrik ediyorum. Başkan ve ekibi her adımını sağlam atıyor, nokta ve yerinde hizmetleri hayata geçiriyor. Merkezefendimizde hizmet kervanımız, ilk günkü heyecan ve duyguyla hizmet sürmeye devam etsin. Yüzler gülsün. İnsanımız mutlu olduğu sürece milletimiz birlik ve beraberlik içinde mutlu olacaktır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Milletimize ve Denizlimize hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu.

Konuşmaların ardından tesisin temeli atıldı, bu arada aşure hayrı yapıldı.

PROJENİN DETAYLARI

Toplam inşaat alanı 2 bin 408 metrekareden oluşan Sümer Düğün ve Çok Amaçlı Salon, bodrum, zemin ve 1.Kat olmak üzere üç kattan oluşuyor. Projede 400 kişilik çok amaçlı salon, yönetim ofisi ile beş adet ofis ve 30 araçlık otopark bulunuyor.