Sümer Mahallesi’nde üstyapı çalışmaları sürüyor – D20Haber
29.05.2024, Çarşamba
15 °C / 29 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Sümer Mahallesi’nde üstyapı çalışmaları sürüyor

Sümer Mahallesi’nde üstyapı çalışmaları sürüyor

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 16 Eylül 2023 Cumartesi - 11:13Güncelleme: 16 Eylül 2023 Cumartesi - 11:13
Sümer Mahallesi’nde üstyapı çalışmaları sürüyor

Denizli’nin Merkezefendi ilçesine bağlı Sümer Mahallesi’nde, altyapının ardından başlatılan üstyapı çalışmaları devam ediyor.

Merkezefendi Belediyesi, Sümer Mahallesi’ndeki üstyapı yatırımlarının birinci etabında 140 bin metrekare alanda çalışma tamamlandı. Ardından ikinci etap çalışmalarına geçilirken, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan Sümer Mahallesi’nde incelemede bulundu.

Sümer’deki ikinci etap çalışmalarında şu ana kadar 50 bin metrekare alanın parke yol ve kaldırım çalışması tamamlandı. Ekipler, 55 bin metrekare alanın daha parke yol ve kaldırımını, 65 bin metrekare alanın da sıcak asfaltını tamamlamak için çalışmalara devam ediyor.

Haberin DevamıReklam
Yaşam standartlarını ve ulaşımda rahatlığı artırmak için çalışmalara devam ettiklerini belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Merkezefendimizin her mahallesinde vatandaşlarımızın daha rahat ve güvenli bir şekilde yaşayabilmesi için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Sümer Mahallesi’nde 140 bin metrekarelik alanı kapsayan birinci etap çalışmalarını başarıyla tamamladık. Şimdi de etap etap çalışmalarına geçtik” dedi.

Sümer’in çehresinin değişeceğini kaydeden doğan, “Burada amacımız, hemşehrilerimizin günlük yaşamlarını daha kolay ve konforlu hale getirmek. Bu projenin tamamlanmasıyla birlikte mahallemizin daha modern bir görünüme kavuşmasını sağlayacağız. Hemşehrilerimizin taleplerini dikkate alarak, ilçemizi daha yaşanabilir bir yer haline getirmek için gayret gösteriyor ve göstermeye de devam edeceğiz” diye konuştu.