Merkezefendi Belediyesi, Sümer’de iftar yemeği verdi – D20Haber
16.04.2024, Salı
14 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi Belediyesi, Sümer’de iftar yemeği verdi

Merkezefendi Belediyesi, Sümer’de iftar yemeği verdi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 26 Mart 2024 Salı - 13:09Güncelleme: 26 Mart 2024 Salı - 18:46
Merkezefendi Belediyesi, Sümer’de iftar yemeği verdi

Merkezefendi Belediyesinin Sümer Mahallesi’nde verdiği iftar yemeği mahalle sakinlerini bir araya getirdi. İftar programına TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca ve Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan da katıldı.

Merkezefendi Belediyesinin geleneksel hale getirdiği mahalle iftarları devam ediyor. Ramazan ayında orucunu birlikte açmak isteyen mahallelileri gönül sofrasında bir araya getiren Merkezefendi Belediyesi, iftar sofrasını bu kez Sümer Mahallesi’ne kuruldu.

İftara, TBMM Başkanvekili ve CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, meclis üyeleri ve meclis üyesi adayları, muhtarlar ve vatandaşlar katılım sağladı.

Kurulan gönül sofralarını dolduran binlerce kişi, ezanın okunmasıyla oruçlarını hep birlikte açtı. Bu arada, tasavvuf müzik dinletisi ve semazen gösterisi sunuldu.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, programda yaptığı konuşmada, “Kurduğumuz gönül sofralarında hemşehrilerimizle birlikte dualar ediyor, oruçlarımızı açıyoruz. Hemşehrilerimizle yan yana olmak, muhabbet etmek bizleri fazlasıyla mutlu ediyor. Bizler her zaman hemşehrilerimizle el ele olacağız. Allah tuttuğumuz oruçları, ettiğimiz duaları kabul etsin” dedi.

Merkezefendi Belediyesi bugün de Akkonak Mahallesi Akkonak Muhtarlığı yanında toplu iftar programını gerçekleştirecek.