01.12.2021, Çarşamba
6 °C / 11 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Şemikler Doğal Yaşam Parkı’nı çocuklar da...

Şemikler Doğal Yaşam Parkı’nı çocuklar da büyükler de beğendi

Haber Merkezi - 20 Kasım 2021 Cumartesi - 11:17 Şemikler Doğal Yaşam Parkı’nı çocuklar da büyükler de beğendi

Merkezefendi Belediyesi'nce gerçekleştirilen çalışmayla ilçeye kazandırılan Şemikler Doğal Yaşam Parkı, çocuklar ve büyükler tarafından beğenildi. Park, bölgede yaşayan 7’den 70’e geniş bir kitlenin uğrak yeri konumuna geldi.

A- A+

Merkezefendi Belediyesi, güvenlik sorunu yaşatan yerde uygulanan projeyle büyük bir alanı yeniden düzenleyip, geniş kitlelerin nefes alabileceği parka dönüştürdü. Canlıların doğal yaşam alanları korunarak inşa edilen Şemikler Doğal Yaşam Parkı’nı gezen vatandaşlar, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’a ilçeye kazandırdığı yeşil alan için teşekkür etti.

Her yaştan vatandaşın dinlenip, nefes alabileceği 40 dekarlık alandan oluşan parkta; satış üniteleri, büfe, restoran, ateşli ve ateşsiz piknik alanları, ağaç evler, gemi temalı ahşap oyun alanı, spor aletlerinin bulunduğu üç adet doğayla uyumlu ahşap oyun alanı, macera parkuru, üç adet orman evi, su değirmeni, dere üstünde beş adet köprü, şelale ve EPDM zeminli yürüyüş yolu bulunuyor.

DOĞAN: BU PROJE BİZİM İÇİN ÖNEMLİYDİ

Projenin tam olarak amaçlandığı gibi tamamlandığını ifade eden Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Şemikler Mahallemizin en büyük talebi, her gün daha da büyüyen bir güvenlik problemi olan bu vadinin ıslahıydı. Bu proje bizim için çok önemliydi ve çok şükür dilediğimiz gibi tamamladık. İlçemize, hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

VATANDAŞLARIN DEĞERLENDİRMESİ

Bu arada parkı gezen vatandaşlar da değerlendirmelerde bulundu. Ercan Bayıralan, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’ın hayalleri gerçekleştirdiğini belirtti. Bayıralan, “Parkı gezdim. İhtiyaca cevap vermekten öte hayalleri gerçekleştirmiş Şeniz Hanım. Bu bizlerin hayaliydi. Oldukça mutluyum. Güzel olmuş. İnşallah bunların devamını diliyorum” dedi.

Eşi ve çocuğu ile birlikte Şemikler Doğal Yaşam Parkı’nda güzel bir gün geçirdiğini belirten Serkan Mercan ise, “Bu parkı başkanımız Şeniz Doğan’ın sosyal medya paylaşımlarından gördük. Nasıl bir yer olduğunu görmek için ailemle birlikte buraya geldim. Gerek sosyal tesisler olsun gerekse çocuk oyun alanları olsun iyi yapıldığını düşünüyorum” diye konuştu.

11 yaşındaki Yasin Eren de, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’a teşekkür etti. Eren, “Biz daha önce de buraya geliyorduk ama park yoktu. Burada oynayacağımız bir yer yoktu. Şimdi buraya geldik her yer yemyeşil. Oyuncaklar kaydıraklar var orada oyun oynuyoruz. Temiz hava da var. Gerçekten çok güzel oldu. Şeniz başkanı da çok seviyorum ve çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Şadiye Çeşme de pandemi döneminde çok sıkıldıklarını belirterek, “Şeniz başkanımıza çok teşekkür ederim. Burayı çok güzel bir yer yaptı. Pandemide sıkılmıştık. Çıkıyoruz geziyoruz. Ben Buldan’ın Oğuz köyünde yaşıyorum ama buraya kızımın yanına geldiğimde çıkıp geziyorum. Burası eskiden çok kötüydü. Bekârların, gençlerin içki içtiği bir yerdi. Artık çok güzel oldu” değerlendirmesini yaptı.

Şemikler Mahallesi’nde doğduğunu belirten Gülizar Coşkun da “Ben doğma büyüme buralıyım. Başkanımız Şeniz Doğan’dan Allah razı olsun. Çok memnunuz. Allah bir değil bin kere razı olsun. Burası çok güzel oldu. Denizli’nin her yerinden hatta şehir dışından gelenler bile var” dedi.