04.03.2021, Perşembe
5 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu

Selçukbey Mahallesi’ne yeni kapalı pazaryeri

Haber Merkezi - 13 Ağustos 2020 Perşembe - 14:08 Selçukbey Mahallesi’ne yeni kapalı pazaryeri

Yapısal projelerini hayata geçirmeyi sürdüren Merkezefendi Belediyesi, Selçukbey Mahallesi’nde bulunan açık pazaryerini modern bir görünüme kavuşturmayı hedefliyor.

A- A+

Merkezefendi Belediyesi, yapısal projelerini sürdürüyor. Bu kapsamda Selçukbey Mahallesi 535 Sokak’ta açık olarak kullanılan pazar yeri hem pazarcı esnafının daha iyi şartlarda çalışması hem de vatandaşların temiz ve sağlıklı ortamlarda alışveriş yapmaları için modern kapalı pazar yerine dönüştürülecek.

Yapılacak olan iki katlı pazaryerinde 30 müstahsil ve 111 esnaf standı ile 15 adet dükkan bulunacak. İhalesi gerçekleştirilen ve 4 bin 430 metrekarelik alanda yapılacak pazar yeri inşaatı önümüzdeki hafta başlayıp, 8 ay içerisinde bitirilecek. Proje sonunda, şu anki mevcut alandan daha fazla alan sağlanması hedefleniyor. Modern kapalı pazar yerinde engelli vatandaşla için özel rampalar bulunacak. Selçukbey Kapalı Pazar Yeri inşaatı sona erene kadar pazar yeri, kendi gününde 515 Sokak’ta kurulacak.

“HER ŞEY MERKEZEFENDİ İÇİN”

Selçukbey Mahallesi’ne en kısa süre içerisinde modern kapalı pazar yerini kazandıracaklarını belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Selçukbey Mahallemizde açık olarak kullanılan pazar yerini modern kapalı pazar yeri haline getireceğiz. Bu şekilde hem esnafımız hem de hemşerilerimiz daha temiz, daha düzenli bir alanda satışlarını ve alışverişlerini gerçekleştirmelerini sağlayacağız. Bu ay içerinde başlayacağımız olduğumuz inşaatımızı 8 ayda tamamlayıp, hemşerilerimizin ve pazarcı esnafımızın hizmetine eksiksiz bir şekilde açacağız. Her şey Merkezefendi ve Merkezefendili için” diye konuştu.