Satranç, futbol ve tenis turnuvasında dereceye girenlere ödül – D20Haber
04.10.2023, Çarşamba
15 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Satranç, futbol ve tenis turnuvasında dereceye...

Satranç, futbol ve tenis turnuvasında dereceye girenlere ödül

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 1 Eylül 2023 Cuma - 13:49Güncelleme: 1 Eylül 2023 Cuma - 13:49
Satranç, futbol ve tenis turnuvasında dereceye girenlere ödül

Merkezefendi Belediyesi tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı’na özel olarak düzenlenen satranç, futbol ve tenis turnuvasında dereceye giren sporculara ödülleri verildi.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümü kapsamında Merkezefendi Belediyesince futbol, satranç ve tenis turnuvası düzenlendi.

 

TÜM TAKINLARA FUTBOL TAKIMI

Gerçekleştirilen Futbol Turnuvası’na katılan tüm takımlara futbol topu hediye edilirken, turnuvada birinciliği Altınhoroz Spor Kulübü, ikinciliği ise Aslan Spor Kulübü elde etti. İlbadı Spor Kulübü ise turnuvayı üçüncülük ile bitirdi

SATRANÇTA BİRİNCİLER BELLİ OLDU

Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Satranç Salonu’nda gerçekleştirilen ve üç kategoriden oluşan turnuvada, A kategorisinde birinciliği Burak Özdemir elde etti. Bora Savran ikinci, İbrahim Bilir ise üçüncü oldu. B kategorisinde birinciliği Toprak Çokay, ikinciliği Efe Aynaoğlu, üçüncü ise Uras Erbay oldu. C kategorisinde birinciliği Ayşe Ecem Balcı, ikinciliği Gül Ecrin Balcı, üçüncü ise Ela Sanlı oldu. Genç sporculara kupa, madalya ve bisiklet hediye edildi.

TENİSTE MADALYALAR SAHİPLERİNİ BULDU

2013-2014 ve 2015 doğumlu sporcuların katıldığı tenis turnuvasında 10 yaş grubunda birinciliği Asrın Sönmez, ikinciliği ise Defne Saka elde etti. Tenis, 10 yaş erkekler grubunda ise birinci Can Kundakçı, ikinci ise Çağan Öztürk oldu. Tenis, 9 yaş kızlar kategorisinde birinci İnci Babur, ikinci ise Halime Sena oldu. Tenis, 9 yaş erkekler kategorisinde birinci Arel Öztürk, ikinci ise Ege Saka oldu.

“SPORLA İÇ İÇE BİR BELEDİYEYİZ”

Merkezefendi’yi sporun merkezi haline getireceğini belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, şöyle konuştu:

“Merkezefendi’de spor alanında daha fazla etkinlik, tesis ve fırsat sunarak vatandaşların spor yapma isteğini artırıyoruz. Spor dostu ve sporla iç içe bir belediyeyiz. Spora ve sporcuya olan desteklerimiz her zaman artarak devam ediyor. Etkinliklerimize katılan tüm sporcularımıza madalyalarını taktim ettik. Tüm sporcularımıza kupa ve bisiklet hediye ederek onların sevincine ortak olduk. Gençlerimizi spora teşvik etmek için elimizden gelen gayreti ve özveriyi gösteriyoruz. Yüzlerce sporcunun katıldığı turnuvalarımıza katılan herkesi tebrik ediyorum.”