Petlas Türkiye Off-Road Şampiyonası 22-23 Temmuz’da Denizli’de yapılacak – D20Haber
04.10.2023, Çarşamba
16 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Petlas Türkiye Off-Road Şampiyonası 22-23 Temmuz’da...

Petlas Türkiye Off-Road Şampiyonası 22-23 Temmuz’da Denizli’de yapılacak

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 15 Temmuz 2023 Cumartesi - 11:47Güncelleme: 15 Temmuz 2023 Cumartesi - 11:47
Petlas Türkiye Off-Road Şampiyonası 22-23 Temmuz’da Denizli’de yapılacak

Merkezefendi Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenecek Petlas Türkiye Off-Road Şampiyonası 2. Ayak yarışları 22 - 23 Temmuz’da yapılacak.

Merkezefendi Belediyesi, otomobil yarışlarına ev sahipliğini bu yıl da sürdürüyor. Petlas Türkiye Off-Road Şampiyonası’nın ikinci ayağında yarışlar 22-23 Temmuz’da yapılacak.

Program, 20 Temmuz Perşembe günü saat 19.00’da Merkezefendi Belediyesi önünden Off-Road pistine kortej geçişi ile başlayacak.

Çakmak Mahallesi Göveçlik Yolu Üzeri İş Adamları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yanı’ndaki Merkezefendi Off-Road Pisti’nde yapılacak olan Petlas Türkiye Off-Road Şampiyonası 2.Ayak DENDOFF Yarışı, 22 Temmuz Cumartesi günü saat 10.00’da ‘Kenan Çarpışantürk Mukavemet Etabı (seyircisiz) ile başlayacak. 23 Temmuz Pazar günü saat 11.00’de startı verilecek olan Kazım Arslan Seyirci Etabı ile sona erecek.

ZORLU PARKURLAR OFF-ROAD PİLOTLARINI BEKLİYOR

Yarışta, özel dizayn edilmiş araçlar zorlu parkurlarda yarış severlere her zaman olduğu gibi yine heyecanlı dakikalar yaşatacak. Off-Road pilotları pist alanında çamur, rampa, çukur ve virajlı yolda dereceye girebilmek için kıyasıya mücadele edecek. Adrenalin ve doğa tutkunlarının buluşması için büyük bir olanak sağlayacak olan Off-Road yarışlarında dereceye giren sporculara ödülleri 23 Temmuz Pazar günü yapılacak tören ile verilecek.

“HEMŞEHRİLERİMİZİN İLGİSİ ÇOK YÜKSEK”

Merkezefendi Off-Road Pisti’nin Türkiye’deki en iyi seyirci izleme alanlarının başında yer aldığını söyleyen Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, pilotların pistte tozu dumana katacağını ifade etti. Seyir zevki yüksek olan Off-Road yarışlarını her yıl gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Doğan, “Hemşehrilerimiz sporun her türlü branşına büyük bir ilgi gösteriyor. Her yıl ev sahipliği yaptığımız Off-Road yarışları adeta nefes kesiyor. Kıyasıya mücadelenin olduğu yarışlar, bizlere keyifli anlar yaşatıyor. Tüm hemşehrilerimizi, Petlas Türkiye Off-Road Şampiyonası 2.Ayak DENDOFF Yarışı’nı izlemeye davet ediyorum” diye konuştu.