05.02.2023, Pazar
0 °C / 4 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Pet Kafe ve Mama Üretim Tesisi’ne...

Pet Kafe ve Mama Üretim Tesisi’ne birincilik ödülü

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 24 Ekim 2022 Pazartesi - 14:47Güncelleme: 24 Ekim 2022 Pazartesi - 14:47
Pet Kafe ve Mama Üretim Tesisi’ne birincilik ödülü

Merkezefendi Belediyesinin Pet Kafe ve Mama Üretim Tesisi, “Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışması”nda “Sağlıklı Çevre” kategorisinde birincilik ödülü aldı.

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliğinin Denizli’de yapılan 38. Olağan Meclis Toplantısı’nda, “2022 Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışması”nın ödülleri de sahiplerini buldu. Merkezefendi Belediyesinin Pet Kafe, Mama ve Mama Üreten Makineler Tesisi, “Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışması”nın “Sağlıklı Çevre” kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü. Ödülü, Merkezefendi Belediye Meclis Üyesi ve CHP Grup Başkanvekili Özdilek Koçoğlu aldı.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, ödülle ilgili açıklamasında, patili dostların her zaman yanında olduklarını belirterek, “Merkezefendi Belediyesi olarak can dostlarımızın beslenme ihtiyaçlarını gidermek amacıyla başlattığımız projelerimize devam ediyoruz. Pet Kafe, Mama ve Mama Üreten Makineler Tesisi projemiz Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışması’nda birincilik ödülü aldı. Patili dostlarımız için ilçemize kazandırdığımız projemizin Türkiye’ye örnek olmasından dolayı gurur duyuyoruz. Bu proje sayesinde hem can dostlarımız aç kalmıyor hem de israfın önüne geçiyoruz” dedi.

Haberin DevamıReklam

MAMA MAKİNESİNİN KAZANDIRDIKLARI

Sıfır atığın desteklenmesi, aylık 24 bin litre çöpe gidecek yemek atığı ve fazlasının geri kazanılması, aylık 12 ton mama üretilmesi, kurumların yıllık ortalama mama için harcanacak yaklaşık 3 milyon TL’lik tasarruf sağlaması, üretilen mamalar ile günlük ortalama 1500 – 2000 arası can dostların beslenme ihtiyacını karşılaması, hayvanseverler ve belediye arasında köprü kurarak, patili dostların korunması ve beslenmesi noktasında belediyelere olan yaklaşımın güven katsayısını arttırmak.