08.12.2022, Perşembe
6 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Pehlivanlar Merkezefendi’de güreş tutuşacak

Pehlivanlar Merkezefendi’de güreş tutuşacak

Haber Merkezi - 24 Haziran 2022 Cuma - 11:12 Pehlivanlar Merkezefendi’de güreş tutuşacak

Merkezefendi Belediyesince bu yıl ikincisi düzenlenecek yağlı güreşler, 26 Haziran Pazar günü saat 11.00’de Şemikler Spor Tesisi’nde başlayacak.

A- A+

Merkezefendi Belediyesi tarafından güreşe destek olmak ve sporseverlere heyecan dolu mücadeleleri seyretmek amacıyla ikinci kez düzenlenen yağlı güreşler, 26 Haziran Pazar günü başlıyor. Şemikler Spor Tesisi’nde saat 11.00’de başlayacak olan müsabakalar, 13 kategoride gün boyu devam edecek. 30’u başpehlivan olmak üzere müsabakalarda toplamda 600 pehlivan mücadele edecek.

SERVİS NOKTALARI BELİRLENDİ

Güreş severlerin müsabaka alanına ulaşım kolaylığını sağlamak amacıyla altı noktadan ücretsiz servis kaldırılacak. Servisler saat 09.00’da başlayıp her saat başı Kampüs, Forum Çamlık, Adliye, Hilal Cami, Garaj ve Çatal Çeşme noktalarından ‘Merkezefendi 2. Yağlı Güreşleri’nin gerçekleştirildiği Şemikler Spor Tesisi’ne hareket edecek.

Haberin DevamıReklam

“ATA SPORUMUZA ÖNEM VERİYORUZ”

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, gün boyu devam edecek olan müsabakaların spor severlere heyecan doluanlar yaşatacağını belirtti. Doğan, “Ata sporumuz olan güreşi geleceğe aktarmak amacıyla ikinci kez ilçemizde yağlı güreşi düzenliyoruz. Spor bizi birbirimize kenetleyen, birlik beraberliğimizi güçlendiren bir faaliyet. Tüm sporsever hemşehrilerimizi bu büyük heyecanı yaşamaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.