08.02.2023, Çarşamba
-3 °C / 5 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Minik öğrencilerden Pet Kafe ve Mama...

Minik öğrencilerden Pet Kafe ve Mama Üretim Tesisi’ne ziyaret

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 27 Aralık 2022 Salı - 16:08Güncelleme: 27 Aralık 2022 Salı - 16:09
Minik öğrencilerden Pet Kafe ve Mama Üretim Tesisi’ne ziyaret

Ahmet Nuri Özsoy İlkokulu ve Musa Kazım Manasır İlkokulu öğrencileri, Pet Kafe ve Mama Üretim Tesisi’ni gezerek merak ettikleri sorulara yanıt buldu.

Merkezefendi Belediyesi’nce faaliyete geçirilen Pet Kafe ve Mama Üretim Tesisi, Ahmet Nuri Özsoy İlkokulu ve Musa Kazım Manasır İlkokulu öğrencilerini ağırladı. Tesisi gezen minik öğrencilerin mama üretimi hakkında merak ettikleri sorular görevliler tarafından yanıtlandı.

Pet Kafe’de minik öğrencileri ağırladıklarını belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, çocuklara hayvan sevgisinin küçük yaşlardan itibaren aşılanması gerektiğini söyledi.

Haberin DevamıReklam

Hayvan sevgisinin çocukların duygusal ve sosyal gelişiminde önemli rol oynadığına değinen Doğan, “Okul yöneticileri hayvan sevgisini minik öğrencilere aşılamak için Pet Kafe ve Mama Üretim Tesisimizi ziyaret etti. Can dostlarımız için ürettiğimiz mamaların nasıl üretildiğini gördüler. Gezide, çalışanlarımız tarafından mamaların nasıl hazırlandığı ve nasıl sokak canlılarına ulaştırıldığı anlatıldı. Okul yöneticilerine, öğretmenlere ve minik öğrencilerimize ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum“ ifadelerini kullandı.