05.02.2023, Pazar
0 °C / 4 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Mevsimlik çiçekler toprakla buluştu

Mevsimlik çiçekler toprakla buluştu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 20 Aralık 2022 Salı - 14:34Güncelleme: 20 Aralık 2022 Salı - 14:34
Mevsimlik çiçekler toprakla buluştu

Merkezefendi Belediyesince, ilçe genelinde mevsimlik çiçek dikimi gerçekleştirildi.

Merkezefendi Belediyei tarafından, kış aylarında ilçeyi rengârenk bir görünüme büründürecek olan mevsimlik çiçekleri toprakla buluşturuldu. Başkarcı Mahallesi’nde bulunan Park ve Bahçeler Müdürlüğü Fidanlığındaki serada yetiştirilen menekşe, portakal nergisi, koyungözü çiçeği ve gazanya çiçekleri ekipler tarafından ilçe sınırları içerisinde yer alan kavşak, refüj, park ve birçok alana dikildi.

Toprak çapalama ve bakım çalışması da gerçekleştirilirken, az maliyetle üretilen çiçeklerin maddi tasarruf sağladığı bildirildi.

Haberin DevamıReklam

“İLÇEMİZİ GÜZELLEŞTİRİYORUZ”

İlçenin güzel görünümüne katkıda bulunmak amacıyla mevsimlik çiçekleri toprakla buluşturduklarını belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “İlçemizde bulunan kavşak, refüj ve park gibi birçok alana mevsimlik çiçeklerimizi dikerek ilçemizin güzelliğine güzellik katıyoruz. İlçemizin rengarenk görünmesi amacıyla her sene bu dönemlerde yaptığımız mevsimlik çiçek dikimi çalışmalarımıza devam ediyoruz.Kış mevsiminde de şehrimizin cazibesini ve canlılığını korumak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.