23.10.2020, Cuma
18 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu

Merkezefendili kadınlara Ticaret Bakanlığı’ndan hibe desteği

Haber Merkezi - 9 Ekim 2020 Cuma - 11:57 Merkezefendili kadınlara Ticaret Bakanlığı’ndan hibe desteği

Merkezefendi Belediyesi ortaklığı ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde hizmete açılan Kadın Girişimi Üretimi ve İşletme Kooperatifi, hibe desteği kazandı. Ticaret Bakanlığınca başlatılan KOOP-DES Hibe Programı’na sunulan “Sağlıklı Nesiller İçin Sağlıklı Besin ve Uygun Paketleme” projesine hibe desteği verilecek.

A- A+

Hibe kapsamında Merkezefendi Kadın Kooperatifine 3 meyve-sebze kurutma makinesi, 2 vakumlama makinesi ve teçhizat desteği sağlanacak. Makineler ile hem mevsimi olan hem de mevsimi geçen doğal, sağlıklı kuru meyve ve sebze üretimi yapılacak. Üretilen ve paketlenen doğal ürünlerin satışı, paket servis ile internet üzerinden olacak. Merkezefendi Kadın Girişimi Üretimi ve İşletme Kooperatifi, Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın kooperatiflere yönelik çağrıya çıktığı proje programına da hazırlık yapıyor. 

“DOĞRU YOLDA OLDUĞUMUZU TESCİLLEDİK”

Kadınlara güvenmenin son derece önemli ve doğru olduğunu belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Merkezefendi Belediyesi’nin destekleri ile kurulan Kadın Girişimi Üretimi ve İşletme Kooperatifimiz yoluna emin adımlarla devam ediyor. Ticaret Bakanlığı tarafından başlatılan KOOP-DES Hibe Programı kapsamında hibe almaya hak kazandık. Böylelikle kooperatifimize kuru meyve ve sebze üretimi sağlayacak makineler hibe edilecek. Meyve ve sebzelerin zamanı dışında da tüketilmesini sağlayacağız. Ürünleri, pandemi kurallarına uygun olarak el değmeden paketleyeceğiz. Bu işlemi uygulayarak temassız gıda üretimini de desteklemiş olacağız. Yeni kurulmuş, pandemiden dolayı üç ay süre ile hizmet verememiş olan bir kooperatifin, bir yıl geçmeden hibe almaya hak kazanması ne kadar doğru yolda ilerlediğimizi, kadınlara güvenmenin ne kadar önemli ve doğru olduğunu gösteriyor. Merkezefendi Belediyesi olarak kadınların her zaman yanındayız” dedi.