27.10.2021, Çarşamba
9 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendili kadınlara meme kanseri semineri

Merkezefendili kadınlara meme kanseri semineri

Haber Merkezi - 8 Ekim 2021 Cuma - 17:52 Merkezefendili kadınlara meme kanseri semineri

Merkezefendi Belediyesince, Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık Ayı kapsamında “Meme Kanseri Farkındalık Semineri” düzenlendi.

A- A+

“Meme Kanseri Farkındalık Seminerleri”; Merkezefendi, Gümüşçay, Sevindik, Akkonak ve Servergazi Kadın Çocuk Yaşam Merkezleri’nde Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr Umut Faydacı ve Ege Kent Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr Mustafa Tekin’in katılımıyla gerçekleştirildi.

Seminerde, meme kanserinin Türkiye’de kadınlarda en sık görülen kanser türü olduğunu söyleyen Op. Dr Umut Faydacı, katılımcıları bilgilendirdi. Faydacı, “Kadınlarda yaygın olarak görülen meme kanserinde kadınlar bu konuda çekiniyorlar. İlk olarak her ay 15 dakika ayırarak kendimizi kontrol etmemiz büyük önem taşıyor. Teknolojinin ve ilaç sektörünün gelişmesiyle birlikte tedavilerimizde büyük oranda başarı sağlıyoruz. Bu noktada erken teşhis çok önemli. Temennimiz kanserin ilk evlerinde müdahale edebilmek. Kansere yakalanmamak için sizlerinde gerekli bilgiye sahip olması gerekiyor. Bizler de bu amaçla buradayız” dedi.

Haberin DevamıReklam

Meme kanserinde erken teşhis ve tedavinin çok önemli olduğunu belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan ise, “Merkezefendi’de yaşayan kadınlarımızın sağlığı, bilinçlendirilmesi çok önemli. Meme kanserinin farkındalığı da çok önemli. Kadınlarda fazla görülen bir kanser türü maalesef. Sık sık kontrol edilmesi gereken bir durum. Meme kanserinde erken tanı, erken teşhis ve tedavi çok çok önemli. Bu anlamda sizlerin de en kısa zamanda belirli aralıklarla kontrol edilmeniz gerekiyor. Asla bunu ihmal etmeyin. Sizler iyi olmazsanız, sağlıklı olmazsanız, mutlu olmazsanız ne o aile mutlu olur ne de çocuğunuz mutlu olur. Bir başkan olarak değil bir kadın olarak her zaman yanınızdayım. Her türlü talebinizi bu merkezlerimize bildirebilirsiniz. Hepinize sağlıklı günler diliyorum” diye konuştu.