28.11.2022, Pazartesi
6 °C / 13 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendili genç basketçilerden şampiyona başarısı

Merkezefendili genç basketçilerden şampiyona başarısı

Haber Merkezi - 12 Nisan 2022 Salı - 10:10 Merkezefendili genç basketçilerden şampiyona başarısı

Merkezefendi Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü U16 Kız Basketbol Takımı Türkiye Finallerine katılmaya hak kazanırken, U18 Kız ve U18 Erkek Basketbol takımları, Anadolu Şampiyonası’nda mücadele edecek.

A- A+

Merkezefendi Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü bünyesinde bu sezon kurulan U16 ve U18 Kız Basketbol ile U18 Erkek Basketbol takımları, başarılı yolculuğunu sürdürüyor. Denizli’de namağlup şampiyon olan U16 Kız Basketbol Takımı, Ordu’da düzenlenen Anadolu Şampiyonası’nda elde ettiği sonuçların ardından İzmir’de düzenlenecek olan Türkiye Finallerine katılmaya hak kazandı.

Denizli ve bölge elemelerinde namağlup şampiyon olan U18 Kız Basketbol Takımı ile U18 Erkek Basketbol Takımı Anadolu Şampiyonası’nda mücadele edecek.

“ALTYAPIYA DESTEKLERİMİZ SÜRECEK”

Haberin DevamıReklam

Altyapıya desteklerinin süreceğini ve Merkezefendi’yi sporun merkezi haline getirmeyi amaçladıklarını belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “İlçemizde ve şehrimizde basketbolun geleceğinin emin ellerde olduğunu, altyapı yatırımlarımızın ne kadar yerinde olduğunu başarılarıyla ispatlayan üç takımımızı da yürekten kutluyorum. Pırıl pırıl gençlerimiz her şeyi başarabilecek güç, yetenek ve çalışma azmine sahip. Bu jenerasyon Türk basketboluna Merkezefendimizin, Denizlimizin damgasını vuracak. Şampiyonalara katılmaya hak kazanan gençlerimizin yolu açık olsun, bu başarılarının devamı her zaman gelsin” diye konuştu.