27.02.2021, Cumartesi
6 °C / 20 °C Denizli Hava Durumu

Merkezefendi’den 750 esnaf ve müzisyene gıda kolisi desteği

Haber Merkezi - 23 Şubat 2021 Salı - 16:11 Merkezefendi’den 750 esnaf ve müzisyene gıda kolisi desteği

Merkezefendi Belediyesi’nce, coronavirüs tedbirleri gereğince dükkanını kapatan esnaf ile müzisyenlere gıda kolisi desteğinde bulunuluyor.

A- A+

Merkezefendi Belediyesi tamamen kapanan kıraathane, oyun salonu, kantin, çay ocağı, halı saha sahipleri ve çalışanları ile iş bulmakta zorlanan müzisyenlere desteğini sürdürüyor. Yapılan açıklamada, üç aylık süreçte 750 esnaf ve müzisyene 2 bin 250 adet gıda kolisi desteği sağlandığı belirtildi. Desteğin iş yerleri tekrar açılana kadar devam edeceği kaydedilirken, iş yeri sahipleri ve çalışanlarının, bağlı bulundukları meslek kuruluşları ve meslek odaları aracılığıyla destekten faydalanabileceği ifade edildi. Gıda kolilerinin Merkezefendi Belediyesi ekipleri tarafından müzisyenin, esnafın ve çalışanların adreslerine teslim edildiği belirtildi.

“BU SÜRECİ BİRLİKTE ATLATACAĞIZ”

Hem esnafın hem de Merkezefendililerin her zaman yanında olduklarını söyleyen Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, zorlu günleri hep beraber, birlikte atlatacaklarını belirtti. Doğan, “Salgının etkilerini hepimiz yaşıyoruz. Merkezefendi Belediyesi olarak pandemi döneminin başından bu yana hem esnafımız hem de hemşehrilerimiz için çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Tedbirler noktasında iş yeri tamamen kapanan iş yeri sahipleri ve çalışanlarına, iş bulmakta zorluk yaşayan müzisyen ve sanatçı kardeşlerimize gıda kolisi desteğinde bulunuyoruz. Bu zorlu süreci hep birlikte, el birliği ile atlatacağız” diye konuştu.