24.01.2022, Pazartesi
-7 °C / 2 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi’de yabancı dilde pratik yapma olanağı

Merkezefendi’de yabancı dilde pratik yapma olanağı

Haber Merkezi - 27 Temmuz 2021 Salı - 12:41 Merkezefendi’de yabancı dilde pratik yapma olanağı

Merkezefendi Belediyesi ile Genç AYSİAD iş birliğinde, AIESEC programıyla İngilizce, Rusça, Fransızca ve Almanca dillerinde çalışmalar gerçekleştirmek üzere farklı ülkelerden öğrenciler ilçeye geldi.

A- A+

Merkezefendi’ye konuk olan yabancı öğrenciler, 15 ile 30 yaş arası vatandaşlar ile bire bir konuşarak, katılımcıların yabancı dil pratiğini geliştirmesine yardımcı olacak. Bu programl için kayıtlar, Adalet Mahallesi’nde hizmet vermekte olan Merkez Kütüphane’de şahsen yapılacak.

Programla ilgili açıklama yapan Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, gençleri en iyi şekilde geleceğe hazırlamak amacıyla çalıştıklarını söyledi. Doğan, “Toplumlar arası kültürel kaynaşmanın sağlanması kapsamında karşılıklı öğrenci ziyaretleri çok önemli. Genç AYSİAD ile işbirliği gerçekleştirerek AIESEC programıyla farklı ülkelerden gelen öğrenci arkadaşlarımızı ilçemizde konuk ediyoruz. Yabancı öğrenciler program kapsamında çeşitli çalışmalar gerçekleştirecekler. Merkezefendimizi ve kültürümüzü öğretirken, bizler de farklı kültürleri öğreniyoruz. Gönüllülük esasıyla Denizlimize gelen arkadaşlarımız, burada bulundukları süre içerisinde gençlerimize, hemşehrilerimize İngilizce, Rusça, Fransızca ve Almanca dilinde yardımcı olarak hemşehrilerimizin pratik yapmasını sağlayacaklar. Eğitime, genel kültüre, bilime destek olmaya, gençlerimizin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.