05.12.2020, Cumartesi
7 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu

Merkezefendi’de uzaktan eğitime erişimi olmayan 100 öğrenciye tablet

Haber Merkezi - 12 Kasım 2020 Perşembe - 14:53 Merkezefendi’de uzaktan eğitime erişimi olmayan 100 öğrenciye tablet

Merkezefendi Belediyesince, uzaktan eğitime erişim sağlayamayan 100 öğrenciye daha tablet hediye edildi.

A- A+

Eğitime destek kapsamında çalışmalarını sürdüren Merkezefendi Belediyesi, evinde interneti, tableti, bilgisayarı olmayan, uzaktan eğitime hiçbir şekilde erişim sağlayamayan ve okullarda oluşturulan EBA destek merkezlerine giderek eğitim almaya çalışan öğrencilere yönelik çalışma yürütüyor.

Bu kapsamda, Milli Eğitim Müdürlüğü’nden alınan listede ismi olan 100 öğrenciye daha tablet hediye edildi. Merkezefendi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte öğrencilere tabletlerini, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan verdi. İlk olarak 27 Ekim’de başlatılan destek hareketi, ilerleyen süreçte incelemeler doğrultusunda devam edeceği kaydedildi.

Eğitimde eşitliği sağlamak amacıyla çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyleyen Doğan, “Sizlere verdiğimiz sözlere tek tek yerine getirmeye başladık. Hiç beklemediğimiz bir salgınla mücadele içine girdik. Bizler için sizin can sağlığınız çok önemli. Bütün arkadaşlarımız sizlere kapı kapı maske dağıttı. Salgının artçıları başladı. Okullarımız kapandı, çocuklarımız kurslara gidemedi. Sosyal ve ekonomik durumu iyi olamayan ailelerimizin çocukları özel dersler alamadı. Bu iki öğrenci arasındaki uçurum gittikçe artmaya başladı. Biz de beş mahallemizde Kadın Çocuk Yaşam Merkezleri açtık. Buralarda birçok alanda eğitimler veriyoruz. Bazı çocuklarımızı tableti yoktu, ailelerin tablet alacak ekonomik gücü yoktu. Bu çocuklarımıza bir nebze olsun destek olmak istedik. Merkezefendi Belediyesi, onların her zaman tarafsız ve şeffaf olarak yanında. Milli Eğitim Müdürlüğü’nden aldığımız liste kapsamında bu dağıtıma sırayla başladık. Etap etap bu dağıtım devam edecek. Eğitiminizde bir katkımız olur. Sizlerin yanında olmaya devam edeceğiz. Eğitim hayatınızda başarılar diliyorum” diye konuştu.