Merkezefendi’de özel bireyler ata bindi, sosyalleşme imkanı buldu – D20Haber
19.05.2024, Pazar
18 °C / 33 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi’de özel bireyler ata bindi, sosyalleşme...

Merkezefendi’de özel bireyler ata bindi, sosyalleşme imkanı buldu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 21 Mart 2023 Salı - 15:27Güncelleme: 21 Mart 2023 Salı - 16:15
Merkezefendi’de özel bireyler ata bindi, sosyalleşme imkanı buldu

Merkezefendi Belediyei tarafından, 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü kapsamında özel bireylere yönelik etkinlik düzenlendi.

Merkezefendi Belediyesi Engelsiz Yaşam Akademisince, eğitim gören özel gereksinimli bireyler için 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü kapsamında etkinlik düzenlendi. Engelsiz Yaşam Akademisi öğrencileri ve down sendromlu özel öğrenciler at çiftliğinde hem ata bindi hem de sosyalleşme imkanı buldu.

Özel bireylerin ilk defa ata binmenin heyecanını yaşadıklarını belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, bu tür etkinliklere önem verdiklerini söyledi. Down Sendromu’nun bir hastalık değil farklılık olduğunu kaydeden Doğan, şunları söyledi:

Haberin DevamıReklam
“Bu özel günü Engelsiz Yaşam Akademimizde eğitim gören öğrencilerimiz at çiftliğinde doyasıya eğlenerek yaşadılar. At binme deneyimini yaşayan özel öğrencilerimizin mutlulukları gözlerinden okunuyor. Özel bireylerimizin mutlulukları, bizleri daha da mutlu ediyor. Biz bu tür etkinliklere Merkezefendi Belediyesi olarak büyük önem veriyoruz. Down Sendromu’nun bir hastalık değil farklılık olduğunu bilerek eğitim ve çalışma sahalarını yaygınlaştırmak, ayrımcı ve olumsuz tutumları engellemek hepimizin hedefi olmalı. Down sendromlu bireylerimizi daha iyi anlamak, onlara destek olmak ve hayatlarına olumlu bir katkıda bulunmak için Merkezefendi Belediyesi olarak yanlarında olmaya devam ediyoruz. Bu düşünceyle 21 Mart Dünya Down Sendromlular Günü’nünde Merkezefendimizi birlikte paylaştığımız ve bizlere artı 1 fark katan tüm down sendromlu kardeşlerimize sevgilerimi sunuyorum.”