Merkezefendi’de minikler ve büyükler buluştu, oyunlar oynayıp şarkılar söylediler – D20Haber
19.07.2024, Cuma
27 °C / 41 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi’de minikler ve büyükler buluştu, oyunlar...

Merkezefendi’de minikler ve büyükler buluştu, oyunlar oynayıp şarkılar söylediler

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 25 Mart 2022 Cuma - 17:06Güncelleme: 26 Mart 2022 Cumartesi - 12:50
Merkezefendi’de minikler ve büyükler buluştu, oyunlar oynayıp şarkılar söylediler

Denizli’de, Merkezefendi Belediyesi Alzheimer Yaşam Merkezi ile 1200 Evler Mahallesi Aktif Yaş Alma Merkezi’ni ziyaret eden minik öğrenciler, büyükleriyle sohbet edip oyunlar oynadı.

Yaşlılık ve buna bağlı olarak gelişen sağlık sorunlarına dikkat çekilmesi amacıyla her yıl 18-24 Mart tarihler arası, Yaşlılara Saygı Haftası olarak kutlanıyor. Bu kapsamda Nuran-Mesut Uzunoğlu Gündüz Bakımevi’nde eğitim gören minikler, Merkezefendi Belediyesi Alzheimer Yaşam Merkezi’ndeki yaşlıları ziyaret etti.

1200 Evler Mahallesi Aktif Yaş Alma Merkezi de 1200 Evler İlkokulu anasınıfı öğrencilerini ağırladı. Büyükleriyle sohbet edip oyunlar oynayan minikler ile büyükler birbirlerine hediyeler verdi. Büyükler bu özel günlerinde kendilerini unutmayan minik öğrencilere teşekkür ettiler.

“DUYARLILIK VE FARKINDALIĞI ARTTIRMAK İSTİYORUZ”

Haberin DevamıReklam
Yaşlılara karşı duyarlılık ve farkındalığı artırmak istediklerini belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Sevindik Nuran-Mesut Uzunoğlu Gündüz Bakımevi ile 1200 Evler İlkokulu anasınıfında eğitim gören öğrencilerimiz ‘Yaşlılara Saygı Haftası’ dolayısıyla büyüklerine ziyaret gerçekleştirdiler. Hem çocuklarımızın hem de büyüklerimizin merkezlerimizde birlikte oyunlar oynaması, eğlenmesi, sohbet etmesi gerçekten bizler için de onlar için çok değerli. Kuşaklar arası etkileşim ve iletişim anlamında güzel ve anlamlı bir etkinlik oldu. Büyüklerimize karşı farkındalık ve duyarlılığı yükseltmek için bizler de çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Merkezefendi’de 7’den 70’e tüm hemşehrilerimiz için çalışıyoruz. Bu anlamlı ziyareti gerçekleştiren miniklerimizin gözlerinden, büyüklerimizin ellerinden öpüyorum” diye konuştu.