11.06.2023, Pazar
20 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi’de mevsimlik çiçekler toprakla buluşuyor

Merkezefendi’de mevsimlik çiçekler toprakla buluşuyor

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 9 Mayıs 2023 Salı - 16:04Güncelleme: 9 Mayıs 2023 Salı - 16:04
Merkezefendi’de mevsimlik çiçekler toprakla buluşuyor

Merkezefendi Belediyesince, mevsimlik çiçeklerin toprakla buluşturulduğu bildirildi.

Merkezefendi Belediyesi tarafından ilçeyi rengarenk hale getirecek mevsimlik çiçeklerin toprakla buluşturulmaya başlandığı belirtildi.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü Fidanlığındaki serada yetiştirilen turuncu ve sarı renkte 60 bin adet kadife çiçeği, pembe, mor, beyaz ve kırmızı renkte 20 bin adet petunya, sarı, mor, kırmızı ve pembe renkte 12 bin adet zinya ile mavi ve beyaz renkte 6 bin adet vapur dumanı çiçeği, ekipler tarafından ilçe sınırları içerisindeki kavşak, refüj, park ve birçok alana dikildiği bildirildi.

Haberin DevamıReklam
Toprak çapalama ve bakım çalışmalarının da eş zamanlı yürütüldüğünü dile getiren Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, yeşilliğe ve doğaya büyük önem verdiklerini söyledi. Doğan, “Seramızda ürettiğimiz çiçeklerimiz ilçemizi süslemeye devam ediyor. Sıcak havaların gelmesiyle birlikte çiçeklerimizi toprakla buluşturuyoruz. Merkezefendi’nin daha yeşil, daha güzel, daha rengârenk ve daha sağlıklı olması için mevcut yeşil alanların bakımını sürdürüyor, yeni yeşil alanlar oluşturmak için de çalışmalarımıza devam ediyoruz” diye konuştu.