07.07.2022, Perşembe
22 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi’de mevsimlik çiçekler toprakla buluştu

Merkezefendi’de mevsimlik çiçekler toprakla buluştu

Haber Merkezi - 14 Haziran 2022 Salı - 16:07 Merkezefendi’de mevsimlik çiçekler toprakla buluştu

Merkezefendi Belediyesince, ilçe genelinde mevsimlik çiçek dikimi gerçekleştirildi.

A- A+

Merkezefendi Belediyesi tarafından, yaz aylarında ilçeyi rengârenk bir görünüme büründürecek olan mevsimlik çiçekler toprakla buluşturuldu. Başkarcı Mahallesi’nde bulunan Park ve Bahçeler Müdürlüğü Fidanlığındaki serada yetiştirilen kadife çiçeği, vapurdumanı, petunya, zinya ve gazanya çiçekleri ekipler tarafından ilçe sınırları içerisinde yer alan kavşak, refüj, park ve birçok alana ekildi.

Toprak çapalama ve bakım çalışması da gerçekleştirilirken, az maliyetle üretilen çiçeklerin maddi tasarruf sağladığı belirtildi.

Haberin DevamıReklam

Yeşil alanlara büyük önem verdiklerini dile getiren Doğan, “İlçemizi mevsimlik çiçeklerle süslüyoruz. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte fidanlığımızdaki seramızda ürettiğimiz çiçeklerimizi toprakla buluşturduk. Yaz ve kış dönemlerinde diktiğimiz çiçekler, ilçemize ayrı bir güzellik katıyor. Merkezefendi’nin daha yeşil, daha güzel, daha rengârenk ve daha sağlıklı olması için mevcut yeşil alanların bakımını sürdürüyor, yeni yeşil alanlar oluşturmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz” diye konuştu.