29.07.2021, Perşembe
25 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi’de kurban kesim yerleri belirlendi

Merkezefendi’de kurban kesim yerleri belirlendi

Haber Merkezi - 12 Temmuz 2021 Pazartesi - 16:51 Merkezefendi’de kurban kesim yerleri belirlendi

Merkezefendi’de kurban kesim yerleri belirlenirken, kesim işlemlerinin ardından kesim alanlarının dezenfekte edileceği kaydedildi.

A- A+

Kurban Bayramı hazırlıklarını tammalayan Merkezefendi Belediyesi, 9 farklı kesim yeri belirledi. Yenişehir Kapalı Pazar Yeri, Sevindik Kapalı Pazar Yeri, Bahçelievler Kapalı Pazar Yeri, Yeni Mahalle Kapalı Pazar Yeri, Servergazi Kapalı Pazar Yeri, TOKİ Evleri Kapalı Pazar Yeri, Barbaros Kapalı Pazar Yeri, Karaman Kapalı Pazar Yeri ve 1200 Evler Kapalı Pazar Yeri küçükbaş kurban kesim yerleri olarak belirlendi. Kurban kesim alanlarında kasap, zabıta ekipleri ve görevli personel hazır bulunacağı bildirilirken, Kesim yerlerinde etlerin hijyenik şekilde muhafaza edilmesi için et poşeti, hijyeni sağlamak adına çöp poşeti hazır bulunacağı ifade edildi. Kurban kesim yerlerinde oturma alanları olacağı, görevli personeller kesime gelen Merkezefendililere ikramlarda bulunacağı belirtildi.

BÜYÜKBAŞ HAYVAN KESİMİ YAPILMAYACAK

Yapılan açıklamada kesim yerlerinde büyükbaş kurban kesiminin yapılmayacağı aktarıldı. Kesim işlemleri tamamlandıktan sonra Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin, kesim alanlarını dezenfekte edeceği aktarıldı. Fen İşleri Müdürlüğü, Kültür Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Çağrı Merkezi ekiplerinin Kurban Bayramı boyunca görevlerinin başında olacağı dile getirildi.

“HAZIRLIKLARI TAMAMLADIK”

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, kurban kesim yerlerinde vatandaşların sorun yaşamaması için tüm tedbirleri aldıklarını söyledi. Doğan, “Merkezefendi Belediyesi olarak Kurban Bayramı’nın hazırlıklarını titizlikle tamamladık. Hemşehrilerimizin sağlıklı ve hijyenik koşullarda kurallara uygun şekilde kesimlerini yapabilmeleri için tüm düzenlemeleri yaptık. Görevli çalışma arkadaşlarımız hemşehrilerimizin işlerini kolaylaştırmak belirlediğimiz kurban kesim yerlerinde bulunacak. Merkezefendili hemşehrilerimizin bayramı ağız tadıyla yaşaması için 24 saat görev başında olacağız” diye konuştu.