27.03.2023, Pazartesi
9 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi’de kültür ve sanat kursları için...

Merkezefendi’de kültür ve sanat kursları için başvurular başladı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 11 Kasım 2022 Cuma - 15:51Güncelleme: 11 Kasım 2022 Cuma - 15:51
Merkezefendi’de kültür ve sanat kursları için başvurular başladı

Merkezefendi Belediyesince açılacak resim, tiyatro, yaratıcı drama ve yaratıcı yazarlık kursları için kayıtların başladığı ve 21 Kasım tarihine kadar süreceği belirtildi.

Merkezefendi Belediyesi, kültür ve sanat alanında gençlere ve yetişkinlere yönelik kurslar açmaya devam ediyor. Gelen talepler üzerine açılacak resim, tiyatro, yaratıcı drama ve yaratıcı yazarlık kursları için kayıtların başladığı 21 Kasım Pazartesi günü sona ereceği kaydedildi.

Yaratıcı Drama, Yaratıcı Yazarlık ve Tiyatro kurs kayıtlarının Merkezefendi Kültür Merkezi’nden, Akademik Resim kursu kayıtlarının ise Merkezefendi Sanat Merkezi’nden şahsen yapılacağı bildirildi.

“KÜLTÜR VE SANATI AŞILIYORUZ”

Kültür ve sanata büyük önem verdiklerini belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “İlçemizde yaşayan gençlerimizin ve yetişkinlerimizin kendilerini fark etmelerini, yeteneklerini pekiştirmelerini ve hayata daha iyi adapteolabilmelerini sağlamak için birçok branşta kurs açıyoruz. Merkezefendili vatandaşlarımız her zaman kurslarımıza büyük ilgi gösteriyor. Yaptığımız etkinlik ve çalışmalar ile ilçemizdeki kültür ve sanat sevgisini büyütüyoruz” ifadelerini kullandı.

Haberin DevamıReklam

KURSLARDA VERİLECEK EĞİTİMLER

Yaratıcı Drama kursuna başvuracak 6 – 12 yaş arasındaki çocukların topluluk önünde kendilerini rahatça ifade edebilecekleri eğitimler alacağı, eğitimler sayesinde yaratıcı ve estetik düşünüp empati kurabilecekleri ifade edildi.

Tiyatro kursunda temel oyunculuk eğitimi verilecek. Eğitim tamamlandıktan sonra kursiyerler sahne alıp uygulamalı olarak oyun oynayacak. Tiyatro kursuna 14 yaş ve üzerindeki kişiler başvurabilecek.

18 yaş üzeri gençlere ve yetişkinlere yönelik verilecek olan Yaratıcı Yazarlık kursunda, dramatik metin yazımı, tiyatro tarihi ve oyun analizi dersleri uzman eğitmenler tarafından verilecek.

14 yaş ve üzerindeki gençlerin başvurabileceği Akademik Resim kursunda, Güzel Sanatlar Lisesi’ne ve fakültesine hazırlanmak isteyen öğrencilere, temel sanat eğitimi, perspektif, imgesel ve desen çalışmasının olacağı eğitimler verilecek.