Merkezefendi’de küçükbaş hayvan ve yem desteği başvuruları başladı – D20Haber
24.07.2024, Çarşamba
25 °C / 39 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi’de küçükbaş hayvan ve yem desteği...

Merkezefendi’de küçükbaş hayvan ve yem desteği başvuruları başladı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 19 Eylül 2023 Salı - 11:33Güncelleme: 19 Eylül 2023 Salı - 11:35
Merkezefendi’de küçükbaş hayvan ve yem desteği başvuruları başladı

Merkezefendi Belediyesince, Kırsal Kalkınma Eylem Planı dahilinde kadın üreticilere sağlanacak küçükbaş hayvan ve yem desteği için başvuruların başladığı bildirildi.

Merkezefendi Belediyesinin kadın üreticilere destek çalışmaları devam ediyor. Kırsal Kalkınma Eylem Planı çerçevesinde kadın üreticilere küçükbaş hayvan ve yem desteği sağlanacağı duyuruldu.

Destek kapsamında, 6360 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu ile köyden ve beldeden mahalleye dönen Altındere, Yeşilyayla, Kumkısık, Üzerlik, Çeltikçi, Salihağa ve Aşağışamlı Mahallelerinde ikamet eden kadın üreticilere Tarsim sigortalı, merinos ve merinos melezi cinsi 5 adet koyun, 1 adet koç ve 6 aylık yem desteği sağlanacak.

Destekten yararlanmak isteyen kadın üreticilerin başvurularını, 29 Eylül Cuma gününe kadar Merkezefendi Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nden yapabileceği, 444 8 662 numaralı çağrı merkezinden de detaylı bilgi alabileceği belirtildi.

“BÖLGENİN KALKINMASINI SAĞLIYORUZ”

Kadınları ekonomik anlamda desteklemek için çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, bölgenin de kalkınmasını sağladıklarını söyledi. Doğan, “Her zaman üretime büyük önem verdik. Bu noktada da üreticilerimizin yanında olduk, olmaya devam ediyoruz. Ekonomik sıkıntılar ne yazık ki üreticilerimizi fazlasıyla yoruyor. Bizler de onların yükünü hafifletmek için birçok noktada destek sağlıyoruz. Üreten, gelişen ve büyüyen bir Merkezefendi hedefiyle başlattığımız Kırsal Kalkınma Eylem Planımız dahilinde her bir kadın üreticimize, üçüncü kez ‘5 Koyun, 1 Koç ve 6 Aylık Yem’ desteğinde bulunuyoruz. Bu projemiz ile; ilçemizde hayvancılık ile uğraşan kadınlarımızın ekonomiye katılmasını ve bölgenin kalkınmasını sağlıyoruz” ifadelerini kullandı.